Wtorek, 04 lipiec 2017 12:11

Szlachtowa, Jaworki - nieznane atrakcje Pienin

Pieniny przyciągają turystów swoim pięknem o każdej porze roku. Zimą oczywiście wyciągi narciarskie a wiosną, latem i jesienią to świetne tereny dla aktywnego wypoczynku. Tu w ciekawy sposób spędzimy czas na szlakach podziwiając malownicze widoki. W ramach naszego konkursu uczniowie opisali miejsca i atrakcje, o których nie wspominają żadne przewodniki. To prawdziwe perełki. Skromne, często nie zauważane a dodają kolorytu i stają się kolejnym powodem aby odwiedzić te urokliwe miejscowości jakimi są Szlachtowa i Jaworki.

Na co zwrócili uwagę uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej?Wędrując głównymi ulicami wsi często spotykamy stojące przy drogach kapliczki. Budowali je nieznani już dziś w większości fundatorzy. Prywatne osoby stawiały je zazwyczaj przy swoich domach i gospodarstwach i właśnie szlakiem przydrożnych kapliczek podążali uczestnicy konkursu.

Atrakcje Szlachtowa, Jaworki

Atrakcje historyczne i naturalne

Cerkiew w Szlachtowej wybudowana na przełomie XIX i XX wieku, która pełni teraz funkcję kościoła katolickiego pod wezwaniem Matki Boskiej Pośredniczki Łask, to miejsce, które warto odwiedzić.

Do kościoła w Szlachtowej w łatwy sposób można dostać się z Szczawnicy i Jaworek. Sama miejscowość jest pozostałością po wsi rusińskiej, którą dawniej zamieszkiwali Łemkowie. Obecnie to miejscowość turystyczna u podnóża Pienin skrywające znacznie więcej ciekawych i unikalnych miejsc. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej swoje działania skoncentrowali na mniej rzucających się w oczy ale równie ciekawych, kapliczkach. Stanowiły one bardzo ważną część tradycji ludzi dawniej zamieszkujących te tereny. Dowiadujemy się np., że  dawniej przy Kapliczce w Czarnej Wodzie święcono pokarmy wielkanocne. Do Kapliczki na posesji Państwa Łazarczaków wszyscy kiedyś chodzili modlić się o zdrowię i opiekę a  Kapliczka przy Muzeum Pienińskim w Szlachtowej została zbudowana przez jednego z mieszkańców w intencji syna, który prowadził naganny tryb życia. Na uwagę zasługują także inne małe budowle sakralne jak

Kapliczka tzw. Mała Cerkiewka w Białej Wodzie,Kapliczka na Kozińcu w Jaworkach, Kapliczka na osiedlu Zaskalskie, Kapliczka na Cyrklu Zubkowym w Czarnej Wodzie i  to tylko część urokliwych kapliczek, z których każda ma swoją odrębną historię.

 

Rezerwat Przyrody

Wąwóz Homole, Trzy korony, spływ Dunajcem to atrakcje dobrze znane i z łatwością znajdziemy masę informacji na ich temat w przewodnikach i portalach turystycznych. Dzięki opisom, które powstały w ramach naszego konkursu dowiadujemy się o tych małych i nieznanych, jak Wodospad Zaskalnik, czy Rezerwat przyrody Zaskalskie-Bednarówka.

Dzięki tym nieszablonowym wpisom, które angażują lokalnych mieszkańców (w szczególności dzieci i młodzież) dowiadujemy się, że Szlachtowa i Jaworki istnieją i warto o nie zahaczyć:)

Wszystkie prace konkursowe: Szlachtowa, Jaworki

Czytany 3547 razy
Dział: Aktualności

Działania marketingowe

Dziękujemy wszystkim sponsorom którzy pomagają przy organizacji programu „Reaktywacja Dziedzictwa Regionalnego”. Dzięki wam możemy podejmować działania mające na celu promocję histori i Dziedzictwa Kulturowego Polski.

 

Sponsorzy:

etnaterm     niestrudzeni

 

 

Promocja miejscowości to nie tylko organizacja konkursu, ale również wszystkie działania marketingowe z nim związane. W celu jak najlepszej reklamy Regionu podjęliśmy szereg działań które w konsekwencji stale poszerzają grono odbiorców portalu a co za tym idzie wpływają na wizerunek i napływ klientów dla naszych sponsorów.

 

Przedstawiamy poniżej wyniki działań promocyjnych:

Dane statystyczne

 

Zakres działań

Działania lokalne

strona statystyki

4tour.pl

Facebook

Prasa lokalna

Youtube

Działania SEO

Statystyki

   Działania lokalne

 

Zaangażowanie lokalnej społeczności w działania mające na celu zdobycie opisów, historii, listy atrakcji oraz zdjęć.

Integracja przedstawicieli różnych pokoleń we wspólnym działaniu.

 

strona statystyki   Portal 4tour.pl

* Statystyki dotyczą wyświetleń podstron na portalu 4tour.pl dla miejscowości Szlachtowa i Jaworki

 • Ruch w trakcie trwania kampanii:

  391

   

 • Aktualnie:

  1000

   Kampania promocyjna facebook

 • Wyświetlenia filmu

  1673

 • Polubienia, udostępnienia

  44

   Prasa lokalna

 

Brak prasy lokalnej

 

   Film promujący

 • Film promujący konkurs oraz miejscowość
  skierowany do społeczności lokanej
 • Zobacz film

   Działania SEO

 

Optymalizacja treści dotyczących wydarzeń, historii, atrakcji w miejscowości.

Optymalizacja pod użytkowników wyszukujących informacje w internecie w celu uzyskania jak największego ruchu, a co za tym idzie promocji miejscowości i sponsorów.

 

Nawiązane kontakty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej

Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica

Linki zwrotne

Linki zwrotne inaczej link przychodzący zamieszczony w innej witrynie. Linki zwrotne do portalu 4tour zostały umieszczone na stronach:

Podsumowanie

Stosunek mieszkańców do ruchu na stronie oraz w mediach społecznościowych pozwala wnioskować

iż informacja o konkursie dotarła do większości społeczności lokalnej

Szkoły oraz włodarze wyrazili zainteresowanie dalszą współpracą w ramach programu Reaktywacji Dziedzictwa Regionalnego.

Konkurs miał pozytywny oddzwięk wśród mieszkańców Szlachtowej oraz Jaworek.