Ogród Jana Pawła II

Wstęp:

Płatny

Adres:

Wadowicka 167, 34-120 Inwałd

Telefon:

535 335 388

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Gmina Andrychów jest gminą wiejsko-miejską położoną w województwie małopolskim. Dawniej leżała w województwie bielskim. Stolicą tej gminy i jednocześnie siedzibą jej władz jest miasto Andrychów, które założone zostało na przełomie trzynastego i czternastego wieku.

Andrychów jest miastem typowo przemysłowym. Króluje tam przemysł bawełniany, maszynowy i tkacki. Rozwój tego miasta nastąpił w szesnastym wieku, kiedy to rządy na tych terenach zaczęli sprawować królowie polscy. Przemysł rozwinął się tam już w osiemnastym wieku, za sprawą sprowadzonych do miasta rzemieślników. Andrychów jako wieś funkcjonował do początku dziewiętnastego wieku. Dopiero w 1823 roku Andrychów, nabył prawa miejskie i stał się miastem. W dwudziestoleciu międzywojennym w Andrychowie zaczęła rozwijać się też turystyka. Cała gmina Andrychów jest stworzona do tego żeby przyjmować turystów głównie dzięki swojemu położeniu geograficznemu, które znajduje się wśród gór. Tereny gminy Andrychów usiane są szlakami, które prowadzą przez najciekawsze i najpiękniejsze miejsca Bramy Beskidu Małego. Jednym z takich ciekawych miejsc jest Ogród Jana Pawła II. Atrakcja ta znajduje się na terenie gminy Andrychów, we wsi Inwałd, w kompleksie parków rozrywki. Ogród Jana Pawła II to obraz Jana Pawła II wykonany z kwiatów i roślin, które kwitną na obszarze ponad trzech hektarów i tworzą obraz świętego. Obraz z żywych roślin jest poprzecinany alejkami, których długość wynosi ponad osiem kilometrów. Spacerując alejkami można poczytać biografię Karola Wojtyły, który został chyba najbardziej umiłowanym przez wiernych papieżem. Ta atrakcja porusza serca odwiedzających, podczas spaceru i podziwiania obrazu można zastanowić się nad słowami, które papież Jan Paweł II kierował do wiernych. Można jeszcze raz przeżyć chwile wzruszenia, które spowodował wybór Karola Wojtyły na papieża, a także momenty postrzałów, odwiedzin ojczyzny, czy śmierci naszego papieża. Oczywiście to dla tych, którzy pamiętają te wzruszające chwile, a dla dzieci będzie to wspaniała okazja do poznania postaci Karola Wojtyły.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1524