Park dinozaurów i rozrywki Dinolandia

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Wadowicka 169, 34-120 Inwałd

Telefon:

33 870 31 13

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jedna z gmin położonych w województwie małopolskim w dużej części na terenie Beskidu Małego, jest gmina miejsko-wiejska Andrychów. Sam Andrychów jest miastem, które zostało założone w trzynastym wieku. Jeszcze w czternastym wieku w Andrychowie mieszkało nieco ponad stu mieszkańców.

Rozwój wsi zaczął się w szesnastym wieku, kiedy rządy na tych terenach przejęli królowie polscy. Od osiemnastego wieku Andrychów był miejscowością typowo przemysłową i tak jest do dzisiaj. Oprócz tkactwa rozwija się tu także przemysł bawełniany, maszynowy i turystyczny. Turystka na tych terenach nabrała znaczenia w dwudziestoleciu międzywojennym. Obecnie cała gmina jest chętnie odwiedzana przez miłośników pieszych wycieczek, górskich klimatów, a także miłośników historii i zabytków architektonicznych. Tereny gminy poprzecinane są oznaczonymi szlakami turystycznymi. Kilka z nich prowadzi do Inwałdu. Jest to wieś w, której znajduje się jedno ze stanowisk Skałek Andrychowskich. Oprócz tego we wsi można zobaczyć zabytki takie jak późnobarokowy kościół z osiemnastego wieku, a także pałac z dziewiętnastego wieku i zespół parkowy. W Inwałdzie znajduje się też Park dinozaurów i rozrywki Dinolandia. W ciekawym krajobrazie Dinolandii można podziwiać ponad pięćdziesiąt figur dinozaurów. Są tam pterozaury, ichtiozaury, a także inne prehistoryczne stworzenia. Oprócz tego Park dinozaurów i rozrywki Dinolandia oferuje takie atrakcje jak: armatki pneumatyczne, bule, dmuchane zjeżdżalnie, Euro Bungee, galerię muzealną, jaskinię tajemnic, kolejkę piracką, kule wodne, łódeczki, małpi gaj, mały park linowy, minigolf, plac zabaw, plażę, poszukiwanie szkieletu dinozaura na plaży, salon gier, ściankę wspinaczkową, strzelanie z łuku, trampolina, żyroskop i wiele innych. Do robiących największe wrażenie na zwiedzających, nie licząc dinozaurów, należą jaskinia tajemnic i ścianka wspinaczkowa. Z pewnością warto wybrać się do Dinolandii i pozostać tam cały dzień, żeby móc nacieszyć się wszystkimi atrakcjami. Tym bardziej, że Dinolandia wyposażona jest w doskonałą bazę gastronomiczną.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1572