Szlak turystyczny Kęty - Wadowice

Adres:

Andrychów

Tereny Beskidu Małego są wyjątkowo piękne. Warto zobaczyć te przepiękne górskie krajobrazy tym bardziej, że jest to teren pełen tras i szlaków turystycznych.

Szlak turystyczny  Kęty - Wadowice, jest jedną z tras rowerowych biegnącą przez Pogórze Śląskie. Jej początek znajduje się w Kętach. Jest to miasto położone w województwie małopolskim, w gminie Kęty sąsiadującej z gminą Andrychów. Jest to miasto o charakterze handlowo-przemysłowym, które jest chętnie odwiedzane przez turystów. Znajdują się w nim zabytki takie jak: rynek z XIX-wiecznymi kamienicami, barokowy kościół św. Jana Kantego, Kościół Świętych Małgorzaty i Katarzyny, cmentarz przykościelnym, Klasztor Klarysek od wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, Klasztor Franciszkanów-Reformatów, kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, cmentarz przykościelny z murem i drogą krzyżową, cmentarz żydowski, dawna synagoga Anszei Emes, Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego. Ciekawostką turystyczną jest też to, że w miejscu obecnego placu targowego istniała przed wojną główna kęcka synagoga. Z Kęt szlak turystyczny  Kęty - Wadowice, poprzez Witkowice i Nidki biegnie do Wieprza. Jest to wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie wadowickim. Oddalona jest około pięć kilometrów od Andrychowa i jest ona siedzibą sąsiedniej gminy. We wsi znajduje się zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem Wszystkich Świętych murowany z 1890 roku, wybudowany na miejscu drewnianego szesnastowiecznego kościoła. Z Wieprza trasa wiedzie do Frydrychowic. Jest to wieś znajdująca się w powiecie wadowickim. Stamtąd trasa wiedzie poprzez tereny stawów frydrychowickich do Wadowic. Trasa ma długość dwudziestu jeden kilometrów, ale jest bardzo łatwa, więc polecana jest szczególnie dla rodzin z dziećmi. Warto skorzystać z możliwości spędzania czasu w sposób aktywny. Pozwala to nie tylko odpocząć, ale też cieszyć się widokami, które byłyby przeoczone kiedy podróż odbyła by się autem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1843