Szlak turystyczny Przełęcz Kocierska – Andrchów

Adres:

Andrychów

Tereny Beskidu Andrychowskiego są wspaniałym miejsce do turystyki pieszej. Zwłaszcza, że gmina Andrychów usiana jest trasami turystycznymi. Szlak turystyczny Przełęcz Kocierska – Andrchów, swój początek ma na przełęczy, która usytuowana jest w Beskidzie Małym, między szczytami Błasiakówka i Roczenka. Przełęcz Kocierska jest najniższym punktem Beskidu Andrychowskiego i znajduje się na wysokości 718 metrów. Trasa nr 2 z przełęczy wiedzie na Kiczerę.

Jest to szczyt w Beskidzie Małym. Znajduje się w Grupie Kocierza i ma wysokość 827 metrów. Szczyt jest prawie cały porośnięty lasem, jedynie bliżej podnóża góry jest bezleśny. Z polany na północnej stronie szczytu rozciąga się panorama widokowa obejmująca dolinę Wielkiej Puszczy. Przez Kiczerę biegną dwa szlaki turystyczne, czerwony i zielony. Jednak omijają one sam wierzchołek góry, który jest trudny do zdobycia. Biegną nieco poniżej niego. Z Kiczery szlak turystyczny Przełęcz Kocierska – Andrchów, biegnie na Potrójną. Jest to szczyt o dwóch wierzchołkach. Jego nazwa jest błędem wynikającym z pomyłki zagranicznych kartografów. Nanieśli oni nazwę Potrójna na mapy kartograficzne myląc ją z nazwą osiedla znajdującego się w Rzykach. Potrójna jest bardzo dobrym punktem widokowym. Bowiem bezleśne zbocza pozwalają na podziwianie przepięknej górskiej panoramy. Szlak turystyczny z Potrójnej wiedzie do Rzyk, wsi, która znajduje się w dolinie rzeki Rzyczanka. Nazwa wsi pochodzi od licznie spływających potoków, a założona została w szesnastym wieku. Początkowo wieś nosiła nazwę Nowa Wieś. Z Rzyk trasa turystyczna wiedzie do Praciak, czyli osiedla w Rzykach w, którym znajduje się baza turystyczna Czarny Groń. Szlak turystyczny kończy się w Andrychowie. Jest to miasto, które jest stolicą gminy Andrychów. Założone zostało w trzynastym wieku i posiada w swojej ofercie turystycznej zabytki takie jak pałac z zespołem parkowym, czy kościół, a także przepiękny charakterystyczny Stary Rynek.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1466