Szlak turystyczny Rzyki Jagódki - Andrychów Rynek

Adres:

Andrychów

Gmina Andrychów jest jedną z gmin leżących w województwie małopolskim. Położona jest u podnóża pasma górskiego o nazwie Beskid Mały. Tamte tereny są nazywane Bramą Beskidu Małego, ze względu na to, że w większej części leżą na tym obszarze.

Gmina Andrychów to przepiękne tereny o zachwycających krajobrazach, na co duży wpływ mają przepiękna fauna i flora, zabytki, a także sąsiedztwo gór. Fauna i flora tych terenów jest bogata i często niepowtarzalna. Niektóre gatunki zwierząt i roślin, które tam bytują są jedynymi okazami w całej Europie. Gmina Andrychów jest gminą turystyczną od czasów dwudziestolecia międzywojennego. Turyści chętnie przyjeżdżają zwiedzać te tereny bogate w piękne krajobrazy, które można zobaczyć podróżując przygotowanymi trasami turystycznymi. Do tych tras należy szlak turystyczny Rzyki Jagódki - Andrychów Rynek. Kolejnym elementem, który zachęca do odwiedzenia tych terenów są liczne zabytki architektoniczne. Jednym z takich zabytków, który jest atrakcją turystyczną, jest pałac z zespołem parkowym. Znajduje się on w centrum Andrychowa. Jednak szlak turystyczny Rzyki Jagódki - Andrychów Rynek, pozwala na zobaczenie również innych zabytków. Są to przykładowo cmentarz żydowski, kościoły i kaplice, pałace, dworki, zespoły parkowe, które znajdują się praktycznie w każdej miejscowości należącej do Gminy Andrychów. Warto wybrać się w tą pasjonującą podróż i zwiedzić Bramę Beskidu Małego. Wycieczka na pewno będzie niezapomniana i każdy członek rodziny znajdzie w gminie Andrychów coś co mu się spodoba. Oprócz pięknych krajobrazów i zabytków, w tym miejscu jest też wiele atrakcji turystycznych. Należą do nich przykładowo: Dinolandia, Park Miniatur, Obraz Jana Pawła II, a także wiele innych atrakcji, które spełnią oczekiwania zarówno tych turystów, którzy lubią poczuć dawkę adrenaliny, jak i tych, którzy wolą spokojniejsze i bezpieczniejsze atrakcje. W zespole parków rozrywki znajdują się też atrakcje dla najmłodszych.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1561