Trasa narciarska na Przełęczy Kocierskiej

Adres:

Andrychów

Gmina Andrychów jest Gminą miejsko-wiejską położoną w województwie małopolskim, dawniej było to województwo bielskie. Siedzibą władz gminnych i miejskich jest miasto Andrychów, które zostało założone już w trzynastym wieku i do początku dziewiętnastego wieku funkcjonowało jako wieś.

Początkowo Andrychów nie miał większego znaczenia, a jego rozwój był hamowany. Jednak sytuacja uległa zmianie, kiedy w szesnastym wieku panowanie na tych terenach przejęli królowie polscy. Andrychów zaczął się rozwijać i trwało to aż do siedemnastego wieku, kiedy to po napaści szwedów, wieś popadła w ruinę. Sytuacja zmieniła się w wieku osiemnastym, kiedy to Franciszek Czerny-Szwarzenberg osiedlił w Andrychowie rzemieślników. Stworzyli oni potęgę przemysłową. Zajmowali się głównie tkactwem, obecnie Andrychów to nadal miasto przemysłowe, ale oprócz tkactwa rozwija się tu przemysł bawełniany, maszynowy i inne. W gminie Andrychów w dwudziestoleciu międzywojennym zaczął również rozwijać się przemysł turystyczny. Gmina ta jest doskonałym miejscem na spędzenie urlopu bez względu na to czy jest to urlop letni, czy zimowy. Przepiękne tereny, górski klimat i zabytki pochodzące nawet z trzynastego wieku kuszą wszystkich spragnionych wypoczynku. Podobnie jak atrakcje turystyczne, których w gminie Andrychów jest mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie bez względu, czy lubi aktywny wypoczynek, bierny, czy też zwiedzanie. Dla tych pierwszych polecana jest Trasa narciarska na Przełęczy Kocierskiej. Trasa znajduje się na najniższym punkcie Beskidu Andrychowskiego, tak więc nie jest trudna. Przełęcz Kocierska była dawniej szlakiem handlowym z Krakowa na Węgry. Trasa narciarska na Przełęczy Kocierskiej zachwyca pięknymi krajobrazami doskonałymi warunkami do szusowania. W pobliżu znajduje się też doskonale przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna. Zdecydowanie warto odwiedzić gminę Andrychów tak latem, jak i zimą. Żeby móc w pełni poznać urok górskich terenów, które latem zachwycają przepięknymi kolorami przyrody, a zimą czystą bielą śniegu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1295