Trasa rowerowa Andrychów (trasa nr 12)

Adres:

Andrychów

Trasa rowerowa Andrychów (trasa nr 11), jest jedną z tras rowerowych, które biegną przez tereny gminy Andrychów. Gmina Andrychów jest gminą wiejsko-miejską leżącą w województwie małopolskim.  

Stolicą tej gminy jest miasto Andrychów założone na przełomie trzynastego i czternastego wieku. Obecnie jest miastem typowo przemysłowym w, którym króluje przemysł bawełniany, maszynowy i tkacki. Tradycja przemysłowa się tam już osiemnastego wieku. Natomiast jeśli chodzi o rozwój miasta jako zakątka turystycznego, to rozkwit tej gałęzi lokalnej gospodarki nastąpił w dwudziestoleciu międzywojennym. Trasa rowerowa Andrychów (trasa nr 11), jest trasą, którą można zwiedzić część terenów gminy Andrychów. Trasę można przejechać w dwóch wariantach. Wariant A ma trzydzieści pięć i pół kilometra długości, a wariant B jest o jeden kilometr krótszy. Wariant A z Potrójnej wiedzie na Czarny Groń, Bolęcin i Andrychów. Z kolei wariant B wiedzie z Potrójnej na Jawornice, do Targanic i do Andrychowa. Podczas przejażdżki tymi trasami można zobaczyć naprawdę wspaniałe widoki. Długość tras nie jest duża, natomiast trudność określana jest jako średnia, więc dla tych, którzy lubią i jeżdżą na rowerze polecana jest jako trasa rodzinna. Chociaż podkreślane jest, że poziom trasy nie jest najłatwiejszy. Jednak przejechanie jej całą rodziną pozwala na wspólne przeżywanie wspaniałych chwil i chłonięcie górskiej atmosfery i panoramy Beskidu Małego. Wycieczki rowerowe mają to do siebie, że pozwalają na zatrzymanie się w praktycznie każdym miejscu, żeby móc nacieszyć oczy takim widokiem, jaki jest dla nas najpiękniejszy. Poza tym przejechanie trasy na rowerze, zwłaszcza górskiej trasy, daje poczucie zadowolenia z siebie, a niektórzy twierdzą, że potrafi być to źródłem motywacji do wykonania zadań pozostawionych w domu. Wato spróbować.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1298