Trasa turystyczna Inwałdu do Rzyk

Adres:

Andrychów

Gmina Andrychów jest gminą miejsko-wiejską, która położona jest w województwie małopolskim. Graniczy z takimi gminami jak gmina: Wieprz, Wadowice, Zembrzyce, Stryszawa, Ślemień, Łękawica, Porąbka i Kęty.

Stolicą tej gminy, która nazywana jest często Bramą Beskidu Małego jest miasto Andrychów, które zostało założone w trzynastym wieku i do dziewiętnastego wieku było wsią. Wieś jeszcze w czternastym wieku liczyła nieco ponad stu mieszkańców. Dopiero kiedy w szesnastym wieku panowanie na terenach Zatoru przejęli królowie polscy, to Andrychów zaczął się rozwijać. Największy rozwój nastąpił w osiemnastym wieku, kiedy to sprowadzono do wsi rzemieślników, którzy stworzyli z niej potęgę przemysłową. Obecnie Andrychów jest nadal miastem przemysłowym. Główne gałęzie przemysłu, które są nadal rozwijane w Andrychowie to przemysł maszynowy, bawełniany i tkacki. Jednak coraz większego znaczenia nabiera turystyka, która w gminie Andrychów zaczęła mieć znaczenie w dwudziestoleciu międzywojennym. Andrychów tak miasto, jak i cała gmina jest położony w przepięknym górskim terenie. Niezapomniane krajobrazy, ciekawe zabytki i historia poszczególnych miejsc, atrakcje turystyczne to te elementy, które przyciągają turystów i, które posiada gmina Andrychów. Można ją zwiedzać korzystając z wielu szlaków turystycznych, które są oznaczone. Jednym z takich szlaków jest trasa turystyczna z Inwałdu do Rzyk. Inwałd to wieś położona w gminie Andrychów w, której znajduje się jedno z pięciu stanowisk tak zwanych Skałek Andrychowskich. Zabytki jakie można zobaczyć w tej wsi to kościół z osiemnastego wieku, który jest zbudowany w stylu późnobarokowym, a także pałac i zespół parkowy z dziewiętnastego wieku zbudowany i zachowany w stylu późnoklasycznym. We wsi znajduje się też jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych gminy Andrychów. Mianowicie jest to Park Miniatur. Trasa turystyczna z Inwałdu do Rzyk, nie jest trudna. Jest to trasa zielona więc wiedzie do charakterystycznych miejsc, w Rzykach jest to z pewnością stara kuźnia i kościół z 1800 roku.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1468