Andrychowski Wagabunda | Elżbieta Dzikowska

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 10 marzec 2016 18:00 20 zł
Adres:

Szewska 7

Telefon:

33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie serdecznie zaprasza na marcowe spotkanie z cyklu Andrychowski Wagabunda z Elżbietą Dzikowską.

10 marca | godz. 18.00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie

Spotkanie połączone będzie z promocją książki "Tam, gdzie byłam" oraz degustacją potraw świata.
Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej, historyk sztuki, sinolog (chinoznawstwo).

Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia. Od 2015 roku ponownie prowadzi program Pieprz i Wanilia, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

"Tam, gdzie byłam" to - jak stwierdza sama Autorka - "przewodnik po życiu osobistym i związanym z nim tak nierozłącznie życiem zawodowym". Czyli Elżbieta Dzikowska zabiera nas w podróż. Nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Najpierw prowadzi nas do miejsc, w których spędziła dzieciństwo, zapoznaje ze swoją rodziną. Dzieli się z nami bolesnymi przeżyciami z czasów wojny. Opowiada o swojej młodzieńczej „działalności konspiracyjnej” i o tym, jak znalazła się na sinologii zamiast na wymarzonej historii sztuki. I o tym, jak to się stało, że specjalistka od Chin przez wiele, wiele lat prowadziła w podróżniczym piśmie „Kontynenty” dział Ameryki Łacińskiej… I jeszcze o tym, jak poznała Tony’ego Halika, który później został jej mężem.


Źródło fragmentu opisu: Bernardinum, 2013MIEJSKI DOM KULTURY W ANDRYCHOWIE
ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Bilety: 20 zł
Sprzedaż biletów: 
Miejski Dom Kultury w Andrychowie, 
ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05 lub 512 442 918
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 919