DUO ALIADA (Austria) „NEW COLOURS OF THE PAST” /„NOWE KOLORY PRZESZŁOŚCI”/

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 20 maj 2016 19:00 WOLNY
Adres:

ul. Szewska 7, Andrychów

Telefon:

33 875 3105

Dzięki dobrej współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie w maju odbędzie się w Miejskim Domu Kultury koncert zespołu z Austrii:

20.05 (piątek) godz. 19.00 | Miejski Dom Kultury, ul. Szewska 7
KLASYKA NA LUZIE
Koncert: DUO ALIADA (Austria) „NEW COLOURS OF THE PAST” /„NOWE KOLORY PRZESZŁOŚCI”/

Michał Knot – saksofon
Bogdan Laketic – akordeon

Wyśmienite adaptacje muzyki klasycznej na saksofon i akordeon – Antonio Vivaldi, Georg Friedrich Händel, Edvard Grieg, Alban Berg, Krzysztof Penderecki, Manuel De Falla, Béla Bartók.

Koncert DUO ALIADA zatytułowany „New Colours of the Past”. Polsko-serbski duet tworzą: saksofonista Michał Knot i akordeonista Bogdan Laketic. Dzięki swoim wyśmienitym adaptacjom muzyki klasycznej duet zapewnił sobie w krótkim czasie stałe miejsce na nowatorskiej scenie muzycznej. Usłyszymy utwory kompozytorów pochodzących z różnych epok, poczynając od muzyki dawnej Händla i Vivaldiego, sięgając do folkloru węgierskiego (Bartók) i andaluzyjskiego (Falla), a kończąc na współczesnych utworach Berga i Pendereckiego.

Założony w 2013 roku polsko-serbski zespół DUO ALIADA tworzą: saksofonista Michał Knot i akordeonista Bogdan Laketic. Dzięki swoim wyśmienitym adaptacjom muzyki klasycznej na saksofon i akordeon, duet zapewnił sobie w krótkim czasie stałe miejsce na nowatorskiej scenie muzycznej. Nazwa ALIADA podkreśla dźwiękowe podobieństwa („allied sound”) saksofonu i akordeonu – w obu instrumentach to powietrze służy do wydobywania dźwięku. Zespół dysponuje ogromnym wachlarzem możliwości, zarówno technicznych, jak i akustycznych, dzięki czemu powstaje szlachetna, harmonijna muzyka. DUO ALIADA koncertowało w prestiżowych salach, takich jak Musikverein Wien, Hermitage Theatre Sankt Petersburg, Radiokulturhaus Wien czy Teatro Del Lago Chile. Muzycy mają na swym koncie sukcesy: Grand Prix w konkursie muzyki kameralnej „Fidelio Wettbewerb” w Wiedniu, tytuł „HFP Artist of the Year” oraz występy na Vienna Saxfest. Pochodzący z Jaworzna Michał Knot został nagrodzony przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” tytułem „Wybitnego Polaka w Austrii” w kategorii „Młody Polak”.
Koncert zatytułowany „New Colours of the Past” („Nowe kolory przeszłości”) to podmuch świeżego powietrza, które odkurza znane nam wykonania „hitów” muzyki klasycznej. Usłyszymy utwory kompozytorów pochodzących z różnych epok, poczynając od muzyki dawnej Händla i Vivaldiego, sięgając do folkloru węgierskiego (Bartók) i andaluzyjskiego (Falla), a kończąc na współczesnych utworach Berga i Pendereckiego.
Koncert odbędzie się dzięki współpracy CKiW w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Podczas wizyty w Polsce zespół wystąpi jeszcze m.in. w Warszawie, Nowym Sączu, Tarnowie i Kielcach.

Wstęp wolny*
*Rezerwacje i bezpłatne zaproszenia do odbioru: Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 782