GALA NOWOROCZNA: Balet „Jezioro łabędzie” – IMPERIAL LVIV BALLET – SOLIŚCI NARODOWEGO BALETU LWOWSKIEGO

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 14 styczeń 2017 18:00 80 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 10), 70 zł (sala widowiskowa, rząd 11 – 18).
Adres:

ul. Szewska 7, Andrychów

14 stycznia 2017 r. (sobota) godz. 18.00 | MDK – Andrychów

GALA NOWOROCZNA: Balet „Jezioro łabędzie” – IMPERIAL LVIV BALLET – SOLIŚCI NARODOWEGO BALETU LWOWSKIEGO

Choreografia – Marius Petipa, Pavlo Stalinsky
Baletmistrzowie inscenizacji – Victor Szczyrbakow
Artyści inscenizacji – artysta ludowy Ukrainy Jarosław Bryń
Reżyseria obrazu cyfrowego – Sergey Garmash
Kostiumy – Joanna Malecka
Libretto – Sergey Kachura

Arcydzieło baletu klasycznego, taneczna opowieść o miłości – „Jezioro łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego w znakomitym wykonaniu. Na andrychowskiej scenie wystąpią SOLIŚCI NARODOWEGO BALETU LWOWSKIEGO: IMPERIAL LVIV BALLET – to gwarancja widowiska na najwyższym światowym poziomie artystycznym.

„Jezioro łabędzie” to z pewnością fenomen w historii baletu. Wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Ta niezwykła historia opowiada o prawdach uniwersalnych: walce dobra ze złem, ludzkich namiętnościach, zdradzie, bólu i potędze miłości. Akcja tego najbardziej niezwykłego baletu jest nasycona subtelnym liryzmem i poetycką fantastyką. Dziewczęta zaklęte w łabędzie, Zły Duch i uczucia przekraczające granice życia i śmierci wciąż wzruszają widzów na całym świecie.

Czajkowski napisał „Jezioro łabędzie” w latach 1875/76 na zamówienie moskiewskiego Teatru Wielkiego do libretta dramaturga W. Begiczewa i baletmistrza W. Gelcera. Premiera odbyła się 20 lutego 1877 r. w Moskwie. Muzyka Czajkowskiego do tego baletu urzeka pięknem i subtelnością melodyki składającej się na wspaniale utaneczniony poemat symfoniczny.

Ceny biletów: 80 zł (sala widowiskowa, rząd 1 – 10), 70 zł (sala widowiskowa, rząd 11 – 18). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. Bilety online:www.kultura.andrychow.eu.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1410