Z muzyką na poważnie: PAŁACOWE KOLĘDOWANIE „HEJ, KOLĘDA”

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 06 styczeń 2017 18:00
Adres:

Pałac Bobrowskich, ul. Krakowska, Andrychów

Telefon:

33 875 26 28

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza na koncert z cyklu Z muzyką na poważnie: 

PAŁACOWE KOLĘDOWANIE „HEJ, KOLĘDA”

6 stycznia | piątek | godz. 18.00 | Pałac Bobrowskich, ul. Krakowska

Wystąpią:
Łucja Czarnecka
Zespół Cup of Time

ŁUCJA CZARNECKA
Sopran. Ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Prof. Heleny Łazarskiej. Współpracowała z Teatrem Wielkim i Filharmonią Narodową w Warszawie.
W 2009 roku uzyskała tytuł doktora habilitowanego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Prowadzi działalność pedagogiczną – jest profesorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Twórca autorskiego programu „Laboratorium głosu” na potrzeby PWST. Autorka książki „Karłowicz Pieśni. Zaduma nad zagadką miłości i śmierci” (PWST Kraków 2007). Od lat związana z Teatrem im. St.I. Witkiewicza. Jest pierwszym sopranem, którego głos zabrzmiał w Wysokich Tatrach w spektaklu „Na Przełęczy” St.I. Witkiewicza w reżyserii Andrzeja Dziuka. Zagrała w takich spektaklach jak: „Sic et Non” Ronalda Duncana, „OL 12-7” (StEG,WIEN) na motywach „Szalonej Lokomotywy” St.I. Witkiewicza, „Kobieta wg Pucciniego” do muzyki G. Pucciniego, „Fujawica” inspiracja Jana Kasprowicza czy „III Symfonia H.M. Góreckiego – „Czyściec”. Nagrodzona dwukrotnie Statuetką dla Twórców i Przyjaciół Teatru.

„Dla mnie, przede wszystkim jako reżysera Teatru St.I. Witkiewicza, możliwość współpracy z taką indywidualnością artystyczną, obdarzoną tyloma talentami jak Pani Łucja Czarnecka, jest nie tylko zaszczytem, ale swoistym darem, za który dziękuję losowi.”
„Jest obdarzona pięknym lirycznym sopranem, którym znakomicie operuje. Kultura osobista i dobry gust muzyczny pozwala Jej wykonywać repertuar zarówno pieśniarski jak i operowo-oratoryjny” – prof. Izabella Jasińska-Buszewicz
Artystka realizuje nagrania dla teatru i filmu, śpiewa muzykę klasyczną i współczesną. Współpracuje z zespołami orkiestrowymi i chórami. Kreatorka wielu prawykonań utworów kompozytorów polskich i zagranicznych. Uwielbia Projekty muzyczne o alternatywnym wybrzmieniu. Nagrała cztery płyty solowe z muzyką sakralną i operową. Koncertowała na prestiżowych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, takich jak Vratislavia Cantans, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwalach Kultury Chrześcijańskiej, Międzynarodowych Festiwalach Organowych, Festiwal Muzyki Współczesnej, Festiwal na skrzyżowaniu kultur. Występowała m.in.: na Litwie, we Francji, Belgii, Holandii, Włoszech, Austrii, Kanadzie, USA i w Polsce.

CUP OF TIME
Zespół występuje zwykle dla eleganckiej publiczności, wykonując muzykę, która nadaje się do słuchania jako koncert kameralny, a także muzykę lekką, klasyczną, skojarzoną z jazzem, która może służyć jako tło na bankietach i rautach. Ze względu na specyfikę instrumentów – skrzypce, flet, bandoneon, wiolonczela – nie jest to muzyka głośna.
Na naprawdę szeroki repertuar zespołu składają się standardy jazzowe (np.: utwory G. Gershwina, A.C. Jobima), popularne utwory muzyki klasycznej (np.: tańce węgierskie Brahmsa, „Czardasz” Montiego, romanse rosyjskie), a także utwory klasyczne sensu stricto, które są zwykle bardzo dobrze przyjmowane przez publiczność. Zespół ma w repertuarze też specjalny koncert z barokowymi sonatami triowymi – J.S. Bacha, G.Ph. Telemanna, A. Vivaldiego.
Skład:
Agnieszka Cypryk – skrzypce
Ryszard Borowski – flet, saksofony
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela (gitara)
Rafał Grząka – bandoneon, akordeon

Połączenie muzyki klasycznej i jazzowej mogło się udać w tym zespole ponieważ oprócz tego, iż wykonawcy mają wykształcenie klasyczne, jednocześnie zawodowo zajmują się jazzem. Wiolonczelista i akordeonista są absolwentami warszawskiego Policealnego Studium Jazzu, Rafał Grząka uczy na Uniwersytecie Muzycznym. Ryszard Borowski od ponad dziesięciu lat jest wykładowcą na wspomnianym Studium Jazzu, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym, a Agnieszka Cypryk jest znanym muzykiem kameralistą, od wielu lat współpracującym z Filharmonią Narodową.

Ceny biletów: 60 zł (rząd 1 – 8), 50 zł (rząd 9 – 18). 
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008. 
Bilety online: www.kultura.andrychow.euwww.kupbilecik.pl

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 570