Zamek w Baranowie Sandomierskim

Adres:

ul. Zamkowa 20, 39-450 Baranów Sandomierski

Telefon:

(+48 15) 811 80 39 wew. 421

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zamek w Baranowie Sandomierskim to jedna z największych atrakcji turystycznych w tym mieście.

Zamek pełnił funkcję budowli obronnej, co ułatwiały mu mocowania obronne o charakterze bastionowym. Pałac był broniony na różne sposoby, głównie dzięki strzelnicy znajdującej się na dolnym poziomie zamku. W narożach znajdują się z kolei zabytkowe baszty, a w środku usytuowana jest wieża, która prowadzi na dziedziniec. Z trzech stron budowla jest otoczona skrzydłami mieszkalnymi. Kolumny są ozdobione specjalnymi rzeźbami, które przypominają twarze ludzko-zwierzęce. We wnętrzu zamku znajduje się z kolei specjalne muzeum wnętrz. W pierwszej kolejności zwiedza się tam salę portretową, gdzie znaleźć można cztery wielkie portrety królów Polski. Sala ta jest bardzo zadbana, elegancka oraz estetyczna, więc na pewno warto ją zwiedzić. Znajdują się tam również obrazy, które przedstawiają różne miasta włoskie. Z kolei skrzydło wschodnie opanowane zostało przez komnaty gościnne. Zdobienia są ozłocone prawdziwym złotem, dlatego prezentują się one naprawdę okazale. Parter to przede wszystkim niedokończona kaplica zamkowa oraz część hotelowa i restauracyjna, niedostępne są one jednak dla zwiedzających turystów oraz gości. Niedawno zamek posiadał jeszcze wystawy poświęcone archeologii oraz wydobywaniu siarki. Obecnie znajduje się tam jednak bogata wystawa historyczna, która zadowoli z pewnością każdego zwolennika historii. Hotel natomiast znajduje się obok zamku, więc to właśnie tam mogą zatrzymać się na nocleg przyjeżdżający turyści. Na froncie zamku rosną drzewa, gdzie rosną również tulipany, więc jest to naprawdę bardzo malownicze miejsce, gdzie warto spędzić trochę wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zamek magnacki to ciekawe miejsce do zwiedzania, ponieważ posiada swoje ciekawe historie i tajemnice.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1314