Muzeum Techniki i Włókiennictwa

Adres:

Sukiennicza 7, Bielsko-Biała, Polska

Muzeum Techniki i Włókiennictwa gromadzi maszyny, urządzenia i dokumentację związaną z tradycjami bielsko-bialskiego ośrodka przemysłu wełnianego. Eksponaty zostały zgromadzone w czterech salach, które odpowiadały poszczególnym oddziałom dawnej fabryki włókienniczej, jakimi były przędzalnia, oddział przygotowawczy, tkalnia i wykończalnia.

Odrębny zespół tworzą maszyny do wyrobu kapeluszy. Uzupełnieniem ekspozycji są wystawy poświęcone historii bielsko-bialskich straży pożarnych oraz wodociągów, niewielka drukarnia oraz tzw. lamus muzealny, gdzie zgromadzono zabytkowe sprzęty gospodarstwa domowego, radioodbiorniki, maszyny do pisania itp. Zabytkowa obrabiarka, wiertarki oraz narzędzia ślusarskie przypominają o tradycjach bielskiego przemysłu metalowego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1046