Droga z Buczyny do Stradomki

Adres:

Bochnia

Jedną z trudniejszych tras rowerowych w okolicach Bochni jest Droga z Buczyny do Stradomki. Jest to jedna z najbardziej wymagających tras tego regionu. Jej głównym elementem jest bardzo stromy zjazd z góry Borek.

Bardzo to przyciąga wielu rowerzystów, którzy właśnie tam pobijają swoje rekordy prędkości na rowerze, jednak podjazd pod tą górę już nie jest taki łatwy, bo nie dość, że jest długi to jeszcze do tego jego nachylenie sięga prawie 9%, a to bardzo dużo. Droga z Buczyny do Stradomki jest przeznaczona dla doświadczonych rowerzystów. Osoby, które mają małą styczność z rowerem nie powinni się na nią wybierać, bo będą ją źle wspominać a przede wszystkim jest ona bardzo niebezpieczna. Wybierając się na drogę z Buczyny do Stradomki każdy rowerzysta powinien zadbać o podstawowe elementy bezpieczeństwa dla siebie. Przede wszystkim każdy powinien mieć kask. Niestety kaski obecnie mimo to, że stają się coraz bardziej modne i lubiane przez rowerzystów to dla niektórych nadal są wstydem. Przy takiej trasie jak ta to żaden wstyd tylko przede wszystkim bezpieczeństwo. Zjeżdżając z góry bardzo dużą prędkością rowerzysta może się zabić. A przecież żeby stracić równowagę na rowerze wystarczy jeden zły ruch kierownicą i już się leży. Przy małych prędkościach nie jest to aż tak odczuwalne, jednak w dużych prędkościach można taki błąd jadąc bez kasku przypłacić własnym życiem. Dodatkowo bardzo ważne jest oznakowanie widoczne dla innych. Ważne są elementy odblaskowe. Dzięki nim rowerzysta widzialny jest przez innych a to również zwiększa bezpieczeństwo. Jak widać jazda na rowerze to nie tylko przyjemność, ale również duże niebezpieczeństwo i właśnie, dlatego na takie trasy jak Droga z Buczyny do Stradomki niedoświadczeni rowerzyści nie powinni się wybierać. Jeżeli ktoś chce rozpocząć swoją przygodę z rowerem powinien ją rozpocząć przede wszystkim od tras łatwych, które wyrobią w nim kondycję jak i doświadczenie, które na drodze z Buczyny do Stradomki jest bardzo ważne, bo jest to trasa bardzo trudna.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 906