Grodzisko wczesnośredniowieczne w Chełmie

Adres:

Chełm

Grodzisko wczesnośredniowieczne w Chełmie znajduje się na bardzo trudnym terenie. Umiejscowione ono jest na stromej górze. Jest to miejsce, które zostało odkryte jednak do dziś nie do końca przebadane. Pewnego rodzaju badania zostały rozpoczęte w 2013 roku.

Pozwoliły one bardziej poznać to miejsce jednak jednocześnie ujawniły one wiele tajemnic i utworzyły kolejne pytania. Grodzisko wczesnośredniowieczne w Chełmie jest miejscem obronnym powstałym w IX wielu. Można tam zauważyć trzy wały widoczne gołym okiem z samego wzgórza. Jest to miejsce uznawane za idealne na warownię. Grodzisko wczesnośredniowieczne w Chełmie jest miejscem wartym odwiedzenia jednak droga na szczyt jest dość trudna. Wszystkie wysiłki każdego zwiedzającego są wynagrodzone a samej górze skąd rozpościera się przepiękny widok nie do opisania. To właśnie z tego miejsca można zobaczyć całą okolicę jak można osobiście poszukać odkrytych przez archeologów trzech wałów obronnych. Jest to miejsce bardzo historyczne. Udają się tam osoby, które przede wszystkim pasjonują się spacerami po lasach jak odkrywaniem, czego nowego. Droga do grodziska prowadzi cały czas pod górę i jest wyłożona kamieniami. Nie da się tam dostać z wózkami z dziećmi jednak na nogach jest to miejsce do zdobycia dla każdego, Niektórzy wybierają się na szczyt nawet rowerami, jednak, jeżeli ktoś jest amatorem rowerowym to lepiej żeby wybrał się na pieszo. Na samym szczycie można spokojnie usiąść i cieszyć się przepięknym widokiem, a to jest najważniejsze w tego typu wyprawach jak i podczas zwiedzania okolic Bochni. Dodatkowo na szczycie można zauważyć pozostałości najprawdopodobniej po budowli obronnej. Jednocześnie każda osoba, która już tu dotrze na sam szczyt może rozsiąść się wygodnie na polanie lub też na specjalnie przygotowanych dla turystów ławkach. Jest to miejsce godne polecenia jak i odwiedzenia. Tym bardziej, że jest to miejsce jeszcze nie do końca przebadane i odkryte, a taka przygoda przyciąga każdego, bo przecież samemu można również tam coś odkryć, coś, co będzie ważne dla historii.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1587