Obszar chronionego krajobrazu Pogórza Wiśnickiego

Adres:

Bochnia

Obszar chronionego krajobrazu Pogórza Wiśnickiego jest jednym z największych obiektów małopolski, a zajmuje 45210 ha. Obejmuje on Pogórza Wielickiego i Wiśnickiego oraz dolinę Dunajca. Ukształtowanie terenu w tym rejonie jest bardzo zróżnicowane.

Jest to wiele pasm wzgórz jak i wiele dolin. Jest to miejsce, które skrywa w sobie wiele tajemnic przez o jest doskonałym miejscem dla odkrywców. Zwiedzając Obszar chronionego krajobrazu Pogórza Wiśnickiego można natknąć się na takie zabytki jak Kamień Grzyb czy też Kamienie Brodzińskiego. Na terenie Pogórza Wiśnickich można spotkać najróżniejsza roślinność, która nie tylko zachwyca swoim wyglądem, ale jednocześnie pobudza do myślenia i szukania dalej, bo przeważnie jest to roślinność, którą się widzi po raz pierwszy w życiu. Jest to obszar wart do zwiedzania. Jednak każdy wybierający się na taką wycieczkę powinien pamiętać o tym, że jest to bardzo duży teren i szybko można się tu zgubić, a w momencie, gdy odkrywa się ciągle coś nowego to dzieje się to bardzo szybko. Na taką wyprawę każdy powinien zabrać ze sobą mapę, aby w razie, czego mógł znaleźć trasę powrotną. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby mieć ze sobą picie. Podczas takich pieszych wędrówek trzeba dbać o ciągle nawadnianie organizmu, jest ono bardzo ważne żeby gdzieś na terenie pogórza po prostu nie zasłabnąć. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby zabrać ze sobą pożywienie. Na takich terenach można się szybko zgubić a jeść coś trzeba. Obszar chronionego krajobrazu Pogórza Wiśnickiego przyciąga możliwością przeżycia bardzo dużej przygody i możliwością odkrycia czegoś nowego. Nie ma tu schematu do spaceru, jest to miejsce, które prowokuje, aby je odkrywać małymi krokami ciągle coś nowego. Jest to miejsce polecane dla każdego odkrywcy i osób, które lubią piesze wędrówki jak i przygodę z naturą. Jednocześnie bardzo ważne jest, że na terenie znajdują się również zabytki kultury materialnej takie jak zamki, więc warto jest się zagłębić zarówno w historię tego miejsca jak i zagłębić w samo zwiedzanie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1420