Puszcza Niepołomicka

Adres:

Bochnia

Puszcza Niepołomicka jest malowniczym miejscem położonym zaledwie 20 km od Krakowa. Jest to miejsce, które skrywa w sobie miejsca jedno z ciekawszych miejsc tego regionu.

Puszcza Niepołomicka bogata jest w szlaki turystyczne, więc można po niej się bezpiecznie poruszać zarówno na rowerze jak i na pieszo. Każda osoba, która chce spotkać się z przyrodą oko w oko nie powinna w swoich wyprawach pominąć tego miejsca. Na terenie całej puszczy rozpościerają się ścieżki rowerowe, które swoją długością sięgają 80 km, więc jak widać jest tam, co robić. Jednocześnie wielu mieszkańców okolicznych wiosek wykorzystuje te ścieżki żeby w szybki i przyjemny sposób na rowerze dostać się do Krakowa. Jest to miejsce polecane zarówno przez mieszkańców, rowerzystów jak i wielu turystów. Jeżeli ktoś chce wypocząć w towarzystwie przepięknej przyrody to powinien się udać właśnie tam. Puszcza Niepołomicka to nie tylko drzewa, to również chronione gatunki roślin jak i ciekawe zwierzęta w niej mieszkające. Oczywiście nie można do nich podchodzić, nie są oswojone, ale można je spotkać na swojej drodze. W takiej sytuacji każdy powinien zachować spokój i nie prowokować zwierzęcia. Puszcza Niepołomicka jest często odwiedzanym miejscem przez turystów jednak mimo to nie ma tam tłoku. Można spokojnie spacerować i podziwiać przyrodę. Dzieje się tak dzięki szeroko rozwiniętym szlakom turystycznym, z których warto korzystać. Każda osoba, która decyduje się na spacer po puszczy wraca przed wszystkim zrelaksowana. Tam nie czuje się zmęczenia nóg, a głowa i umysł bardzo odpoczywa. Chcąc odetchnąć od miejskiego hałasu u spalin to właśnie puszcza jest idealnym miejscem. Terem puszczy jest prawie równy, dlatego też może się do niej udać każdy, bez względu na jakiekolwiek trudności w poruszaniu jak i bez względu na stan swojej kondycji. Jest to miejsce warte polecenia osobom, które lubią ciszę i w towarzystwie przyrody odpoczywają słuchając tylko śpiewu ptaków, a nie ciągłego warkotu samochodów. Jeżeli ktoś pragnie odpocząć to tylko tam.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1816