Szkolne obserwatorium astronomiczne w Gawłowie

Adres:

Gawłów 167, 32-711 Bogucice

W Gawłowie od 2007 roku funkcjonuje obserwatorium astronomiczne. Jest to miejsce niezwykłe gdzie można przybliżyć się do nieba. W wieży obserwacyjnej znajduje się teleskop o średnicy 20 cm, dzięki któremu można poznać cały układ.

Szkolne obserwatorium astronomiczne w Gawłowie jest dostępne dla każdego. Każda osoba, która chce, chociaż raz zobaczyć nocą rozgwieżdżone niebo może się raz w tygodniu udać do obserwatorium i w ramach zajęć Kółka astronomicznego podziwiać przepiękny widok gwiazd. Dodatkowo każda osoba zainteresowana może się udać na prelekcje prowadzone przez astronoma. Mimo to, że jest to szkolne obserwatorium jest ono udostępniane zwiedzającym jak i są tam organizowane wycieczki grupowe. Dodatkowo każdy, kto chce przeżyć coś wyjątkowego może się tam zatrzymać na nocleg, ponieważ Szkolne obserwatorium astronomiczne w Gawłowie posiada aż 9 miejsc noclegowych. Każda osoba, która interesuje się astronomią powinna, chociaż raz odwiedzić to miejsce, bo jest niezwykłe. Pozwala ono bliżej poznać gwiazdy jak i w wyniku obserwowania ich przez teleskop może poczuć ich bliskość. Każdy, kto przebywa na wypoczynku w tej okolicy powinien, chociaż raz poświęcić noc i przeżyć tą chwilę sam na sam z gwiazdami – napewno będzie chciał tam wrócić. Jest to miejsce niezwykłe jak i bardzo ciekawe. Dodatkowo każda osoba, która tam przebywa ma możliwość poznania bliżej mieszkańców Gawłowa, ponieważ z inicjatywy uczniów powstała w obserwatorium tak zwana Izba Regionalna, w której jest wystawa przedmiotów codziennego użytku mieszkańców. Szkolne obserwatorium astronomiczne w Gawłowie jest miejscem wartym odwiedzenia przez każdego, bo takie przeżycie jak zobaczenie gwiazd nocą przez duży teleskop pozostaje na długo w pamięci. Jest to miejsce polecane zarówno przez mieszkańców jak i osoby, które już doświadczyły spędzenia nocy w obserwatorium. Nie jest ani męczące ani też nudne. Jest to miejsce ciekawe zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych i tak też jest udostępniane – wszystkim.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1408