Szlak turysyczny Via RegiaV Antiqua

Adres:

Bochnia

Szlak turystyczny Via RegiaV Antiqua jest uważany za najpiękniejszy szlak Bochni. Ciągnie się on od Bochni przez Łapczycę aż do Chełma. Jego pierwszą nazwą było Via regia antiqua, czyli stara droga królewska.

Jest to szlak bardzo lubiany i często uczęszczany przez turystów. Bardzo ważne jest to, że jest to szlak rowerowy, dzięki czemu można w szybkim czasie dostać się do wszystkich ważnych punktów szlaku a jest ich tam kilka. Przebycie całego szlaku zajmuje cały dzień biorąc pod uwagę zwiedzanie i podziwianie okolicy. Na szlaku można zatrzymać się w takich miejscach jak Kościół pod wezwaniem Narodzenia NMP w Łapczycy oraz wiele innych bardzo ważnych punktów. Szlak turystyczny Via RegiaV Antiqua przebiega na długości 7 kilometrów, więc nie jest ani szlakiem krótkim ani długim. Każda osoba, która lubi wypoczynek aktywny, w tym przypadku rowerowy powinna się wybrać na ten szlak. Przechodzi on przez piękne krainy gdzie można napotkać przecudne elementy przyrody jak i jednocześnie łączy ze sobą kilka ważnych w tym rejonie zabytków. Szlak turystyczny Via RegiaV Antiqua ze względu na swą długość może być pokonany przez każdego, nawet rowerowego amatora. Nie skończy się on zakwasami ani wielkim bólem na drugi dzień. Chcąc poznać Bochnię i jej okolicę w inny sposób niż tylko czytając jej historię w Internecie warto jest wsiąść na rower i odbyć tą królewską drogę. W okolicach Bochni jest zorganizowanych kilka szlaków turystycznych zarówno łatwych jak i takich z trochę trudniejszymi przejściami, jednak każdy z nich jest bardzo fajnym przeżyciem zarówno dla tych najmłodszych uczestników wycieczek jak i tych starszych. Szlaki turystyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem na zwiedzanie, ponieważ doprowadzają one do tych miejsc, które warto zobaczyć a jednocześnie samemu można odnaleźć coś nowego, bo przecież każde miejsce kryje w sobie jakieś tajemnice, o których się nie pisze, a fajnie jest odnaleźć coś samodzielnie. Szlaki turystyczne to bardzo fajna przygoda dla każdego i każda osoba taką przygodę będzie długo wspominać.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 954