Trasa rowerowo – piesza droga Czyżyczka – Berdychów

Adres:

Bochnia

Trasa rowerowo – piesza droga Czyżyczka – Berdychów jest otoczona wieloma widokami jak i punktami, które powinien zobaczyć każdy, kto odwiedził Bochnię. Przede wszystkim ważne jest to, że szlak ten ciągnie się przez cmentarze wojenne znajdujące się w tamtym regionie.

Dodatkowo trasa rowerowo – piesza droga Czyżyczka – Berdychów przebiega przez piękną panoramę jak i też na jej ciągu można spotkać piękny zabytek przyrody którym jest 300 letni dąb. Dzięki wycieczce rowerowo pieszej tym szlakiem można w krótkim czasie w prosty sposób dostać się do najciekawszych miejsc w okolicy a jednocześnie można zobaczyć piękną panoramę na Las Kolanowski jak i królewską drogę. Jeżeli ktoś chce miło spędzić czas, a przede wszystkim aktywnie to powinien spędzić go na jednym z oznakowanych szlaków na terenie Bochni i okolic. Jest to bardzo duże przeżycie jak i przede wszystkim poznanie historii tego miejsca. Trasa rowerowo – piesza droga Czyżyczka – Berdychów potocznie przez mieszkańców jak i osób które już ją przebyły nazywana jest trasą historyczną i tak powinno się na nią patrzeć. Można dzięki niej odwiedzić kilka cmentarzy wojennych w tym między innymi największy cmentarz żydowski na którym jest jeszcze dziś w dobrym stanie 800 nagrobków. Jest to niezwykłe przeżycie i przede wszystkim zbliżenie się do czasów II jak i II Wojny Światowej. Odwiedzając takie miejsca człowiek zaczyna inaczej patrzeć na obecną rzeczywistość jak i inaczej patrzeć na drugiego człowieka. Przede wszystkim cmentarze wojenne wywołują wewnętrzne refleksje, które potrafią sprawić że stajemy się dużo lepszym człowiekiem. Jest to szlak polecany zarówno do odwiedzenia przez dzieci jak i przez osoby dorosłe. Będą w okolicy Bochni szkoda jest ominąć podczas zwiedzania takie miejsca jak cmentarze wojenne, a w połączeniu z wycieczką rowerową może to być niezapomniana przygoda dla każdego. Tą trasę można również odbyć na pieszo jednak wybierając się na nią z rowerem można zaoszczędzić trochę czasu jak i jednocześnie poprawić sobie kondycje, a jest to ważne ze zdrowotnego punktu widzenia.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1772