Trasa rowerowo – piesza: wąwóz lessowy Gorzków - Brzeźnica

Adres:

Bochnia

Wąwóz lessowy ciągnie się od Gorzkowa aż do Brzeźnicy. Jest to miejsce bardzo często odwiedzane przez turystów jak i przez samych mieszkańców. W samym wąwozie można podziwiać odporne na erozję skały jak i przykłady przyrody wąwozowej.

Jednocześnie jest to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych tego regionu. Do wąwozu można udać się zarówno na spacer jak i na wycieczkę rowerową. Trzeba jednak pamiętać jak w każdym wąwozie, że nie wolno tam krzyczeć. Mimo, że jest on zabezpieczony to jednak przebywanie w wąwozie podczas hałasu jest niebezpieczne. Trasa rowerowo – piesza: wąwóz lessowy Gorzków-Brzeźnica polecana jest dla każdej osoby. Nie trzeba być wielbicielem roweru, żeby ją przebyć, bo jest to trasa łatwa i przyjazna dla turysty, bardzo przyjazna dla turysty, który na codzień po prostu spędza czas przy komputerze. Jednak jak na każdą wycieczkę tak i do wąwozu trzeba się odpowiednio przygotować. Bez względu na to czy będzie to wycieczka piesza czy też rowerowa najważniejsze jest odpowiednie obuwie. Powinno być ono wcześniej sprawdzone, czyli takie, w którym noga się nie zapoci ani też nie obetrze. Bardzo ważne jest to, żeby buty były w odpowiednim rozmiarze. Każdy powinien pamiętać, że na wycieczki powinno się mieć obuwie o pół numeru za duże z tego względu, że podczas wysiłku każda noga po prostu puchnie i przy idealnie dobranym obuwiu stopa będzie poddana uciskowi, a przecież na wycieczkę się idzie po to żeby było miło i żeby było, co wspominać. Dodatkowo bardzo ważne jest to żeby zabrać ze sobą coś do picia. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu woda. Każdy powinien wystrzegać się napoi słodkich, bo nimi się człowiek nie napije a jedynie tylko zwiększy pragnienie. Dodatkowo ważne jest żeby mieć ze sobą coś słodkiego, bo podniesiony cukier poprawia nie tylko nastrój, ale również potrafi rozbudzić jak i zmniejszyć zmęczenie podczas wycieczki. Tak przygotowanym można spokojnie udać się na wycieczkę, którą jest trasa rowerowo – piesza: wąwóz lessowy Gorzków-Brzeźnica.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1718