Wąwóz lessowy w Gorzkowie

Adres:

Bochnia

Wąwóz lessowy w Gorzkowie jest jednym z większych atrakcji turystycznych tego regionu. Zwiedzający często i bardzo chętnie udają się tam na spacer. Podczas przechadzki po wąwozie można podziwiać skały, które nie poddają się erozji jak i przede wszystkim można spotkać przyrodę, która niestety w normalnych warunkach się ukrywa przed ludzkim okiem.

Wąwóz lessowy w Gorzkowie jest doskonałym miejscem na spacer z dziećmi jak i spacer samotny. Jest to miejsce, które zachwyca swoim wyglądem jak i klimatem. Jednocześnie każdy, kto się znajduje w wąwozie powinien zachować szczególną ostrożność i przede wszystkim spokój. Oznacza to, że w wąwozie przede wszystkim nie można krzyczeć. Jakikolwiek większy dźwięk może spowodować osuwiska do wąwozu a to już zagraża życiu. Mimo to, że jest to obiekt udostępniony do zwiedzania trzeba zachowywać się tam odpowiedzialnie. Po wąwozie nie powinny same poruszać się dzieci, bo mogą sobie zrobić krzywdę. Ściany wąwozu są skaliste, więc nie Trudo tutaj o skaleczenie czy otarcie. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę inne osoby, które zwiedzają, spacerują wąwozem, żeby im nie przeszkadzać w podziwianiu. Wąwóz lessowy w Gorzkowie jest polecany przez wiele osób jak i tez wiele osób do siebie przyciąga. Spacerując wąwozem można zobaczyć ciekawą roślinność, która wzbudza bardzo duże zainteresowanie. Wąwóz lessowy w Gorzkowie to malownicze miejsce, które potrafi wyciszyć chyba każdego człowieka. Jest to miejsce lubiane przez turystów tym bardziej, że jego droga nie jest trudna do przebycia o może cały wąwóz przejść każdy, kto tylko ma na to ochotę. Nie ma tu żadnych ograniczeń. Trzeba tylko pamiętać o tym, że nie jest się jedyną osobą w wąwozie i trzeba zachować szczególną ostrożność przy osuwiskach. Poza tym wystarczy się tylko cieszyć malowniczymi widokami wąwozu. Do wąwozu lessowego można udać się na spacer, ale również można przez niego przejechać rowerem, co przez wielu turystów jest bardzo lubiane jak i często w wąwozie można zobaczyć rowerzystę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1808