Niebieski szlak rowerowy Brzeg – Lipki – Oława

Adres:

Brzeg

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, iż nasz kraj jest pod wieloma względami niesamowity.

Szczególnie jeśli chodzi o turystykę, która w Polsce jest na naprawdę wysokim poziomie. Do naszego kraju coraz chętniej przyjeżdżają podróżnicy z za granicy. Uwielbiają oni nasz kraj za wspaniałe góry, morze, jeziora, mnóstwo ciekawych zabytków będących prawdziwymi świadkami historii oraz inne atrakcje, które są dla nich ogromną frajdą. Niezwykle interesującym regionem jest również Opolszczyzna. To właśnie tam znajduje się przepiękne i malownicze miasteczko- Brzeg. Położone tuż nad Odrą zachwyca każdego, kto choć raz się w nim zjawi. Oprócz wielu przeróżnych zabytków pochodzących z różnych epok znajdziemy tam wiele szlaków, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Przejażdżka rowerowa może być niesamowitą alternatywą, dla tych, którzy wolą statyczny tryb zwiedzania. W Brzegu rozpoczyna się bardzo ciekawy szlak rowerowy oznaczony kolorem niebieskim, tak zwany "Szlak Odry". Biegnie on wzdłuż tej przepięknej rzeki, która w naszym kraju jest druga co do wielkości. Większość trasy ciągnie się przez pola łąki oraz niewielki lasek. W głównej mierze trasa prowadzi po drodze asfaltowej, gdzieniegdzie musimy przemierzyć jednak polną drogę. Szlak Odry rozpoczyna się w Brzegu, następnie prowadzi przez Brzezinę do Lipek, a stamtąd przez Ścianawę Polską do Oławy. Po drodze miniemy wiele fascynujących zabytków takich, jak Zamek Piastowski, kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, pomnik budowy drogi w Brzezinie oraz wspaniały zabytkowy cmentarz w Oławie.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2023