Szlak książęcy w Brzegu

Adres:

Brzeg

Brzeg jest przepiękny malowniczym miastem położonym w województwie opolskim, tuż nad Odrą.

Jest ono bardzo chętnie odwiedzane przez turytów ze względu na maskę atrakcji, które się w nim znajdują. Z pewnością jedną z najciekawszych jest szlak turystyczny nazywany szlakiem książęcym. Rozpoczyna się on i kończy na brzeskim dworcu kolejowym, którego budynek reprezentuje dziewiętnastowieczny styl eklektyczny. Na trasie znajdziemy również zabytkowy neorenesansowy budynek poczty oraz kościół pod wezwaniem świętego Mikołaja, który stanowi jedną z największych gotyckich świątyń na Śląsku. Kolejnym ciekawym obiektem znajdującym się na szlaku książęcym jest kapliczka zlokalizowana przy ulicy Jabłkowej. Szczególną uwagę na trasie warto zwrócić na ratusz, w którym znajdziemy unikalne pomieszczenia, a także żelazny kratowany most na drugiej co do wielkości rzece w Polsce - Odrze. Również ciekawym elementem jest Brama Odrzańska oraz kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego. Na trasie znajdziemy też niesamowity zabytek klasy "0", a mianowicie Zamek Piastowski "Śląski Wawel", w którym mieści się niezwykłe muzeum bardzo chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z Polski, jak i całego świata. Na szlaku książęcym możemy również podziwiać kolegiacki kościół pod wezwaniem świętej Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum Piastowskie. Wędrówka takim szlakiem z pewnością jest dobrą alternatywą dla każdego. Warto odwiedzić Brzeg i poznać cudowne zabytki tego miasta, a także poczuć jego niezwykły klimat i charakter.

Odwiedziłeś oceń:
(2 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1894