Szlak turystyczny do kościóła pw. św. Mikołaja

Adres:

Brzeg

Polska jest niezwykłym krajem, z pewnością każdy zgodzi się z tym stwierdzeniem.

Coraz więcej obcokrajowców przyjeżdża do nas by lepiej poznać historię, kulturę, sztukę oraz atrakcje turystyczne naszego kraju. I nic w tym dziwnego, gdyż Polska naprawdę ma się czym pochwalić. Od morza, aż po góry mnóstwo tu zabytków, będących żywymi świadkami burzliwej historii naszego kraju. Ponadto w Polsce istnieje wiele muzeów, galerii i wystaw. Nie możemy zapominać także o niesamowitej przyrodzie, rzadkich okazach flory i fauny, których nie spotkamy w żadnym innym kraju. Szczególnie piękne jest południe naszego kraju wraz z niedocenianą Opolszczyzną. To właśnie województwie opolskim znajduje się wspaniałe malownicze miasteczko - Brzeg. Z pewnością jest ono świetną atrakcją dla turystów i przyjazd od niego to jeden z najlepszych pomysłów weekendowych. Oprócz całej masy zabytków, od starych kościołów, przez domy, aż po pomniki i cmentarze znajduje się tu wiele szlaków turystycznych. Są one wytypowane w celu ułatwienia zwiedzającym zwiedzania miasta. Nie każdy bowiem lubi robić to samemu. Jednym z najciekawszych szlaków jest szlak "Dworzec PKP – ul. Piastowska – ul Jana Pawła II – ul. Bartosza Głowackiego – fontanna „Brat Ledy z łabędziem” przejście parkiem do ul. Armii Krajowej dalej parkiem przez fosę – amfiteatr – dawne Gymnasium Illustre Bregense – zamek – kaplica św. Jadwigi – obejście zamku – Brama Odrzańska – ul. Górna – kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – Ratusz – kościół pw. św. Mikołaja". Z pewnością taka wycieczka zachwyci ciebie oraz ludzi, których ze sobą zabierzesz. Nie czekaj więc i przyjeżdżaj do Brzegu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1155