Szlak Turystyczny na Plac Bramy Wrocławskiej

Adres:

Brzeg

Z pewnością każdy zgodzi się z tym, iż Polska jest najpiękniejszym miejscem w całym wszechświecie.

Nasz kraj staje się coraz bardziej popularny, także wśród zagranicznych podróżników, którzy coraz chętniej pragną poznać Polskę jak najlepiej zarówno od strony, kultury i sztuki, jak i wspaniałej przyrody, która się tu znajduje. Szczególnie piękne jest południe Polski. Zachwyca ono górami, jeziorami, lasami i wieloma innymi czynnikami, które sprawiają, iż jeszcze bardziej kochamy Polskę. Na szczególną uwagę zasługuje województwo opolskie, które często ze względu na swoje niewielkie rozmiary, pomijane jest przez turystów. To jednak spory błąd. To właśnie tam, leży przepiękne miasteczko Brzeg, które posiada nie tylko masę przewspaniałych zabytków będących żywymi świadkami historii, ale również wiele innych atrakcji turystycznych. Taką atrakcją są szlaki turystyczne, zarówno piesze, jak i rowerowe. Są one niesamowitą alternatywą, dla tych, którzy wolą zazwyczaj statyczny tryb zwiedzania. Taka przechadzka niesie jednak za sobą wiele korzyści i daje możliwość pooddychania świeżym brzeskim powietrzem. Jednym z najpopularniejszych szlaków znajdujących się w tej miejscowości jest szlak, który rozpoczyna się na Placu Bramy Odrzańskiej, dalej biegnie do przepięknego brzeskiego zamku i kaplicy świętej Jadwigi. Szlak ten zahacza również o kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Ratusz, kościół Świętego Mikołaja i zawraca ulicą Długą oraz ulicą Chopina do dawnego Gymnasium Illustre Bregense, a kończy się na Placu Bramy Wrocławskiej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1094