Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna "Brzozów-Zdrój"

Adres:

Brzozów

Brzozów to malownicze podkarpackie miasteczko położone w południowo-wschodniej Polsce.

Posiada ono wiele wspaniałych atrakcji przyciągających turystów z całego kraju i nie tylko. Ponadto W Brzozowie oraz jego okolicach możemy podziwiać przepiękne krajobrazy oraz bogactwo matki natury. Z pewnością tych wspaniałości nie zabraknie na ścieżce przyrodniczo-dydaktycznej "Brzozów-Zdrój" położonej w pobliżu tego cudownego miasta. Biegnie ona od leśniczówki "Podlesie", przez kilkanaście przystanków, na których znaleźć możemy tablice z informacjami o walorach zarówno przyrodniczych, jak i kulturowo-historycznych tego miejsca. Przystanki te zatytułowane są kolejno: "Siedliskowe typy lasu","Luki w drzewostanie", "Drzewostan dębowo-jaworowo-jodłowy", "Wysięk wody", "Formy domieszek w drzewostanie - domieszki biocenotyczne", "Przestoje modrzewiowe, dębowe i jodłowe", "Naturalne polany żerowe i ich goście", "Sosna czarna i jej 'lekarz'", "Fazy rozwojowe drzewostanów", "Jodła najcenniejszy gatunek, w drzewostanie i na powierzchni doświadczalnej", " Ols jesionowy", "Brzozów - Zdrój", "Woda - rzeźbiarz powierzchni Ziemi", "Pszczoły na spadzi i rośliny miododajne" oraz "Kaplica - Votum". Nazwa tejże ścieżki pochodzi od uzdrowiska, które funkcjonowało na jej terenie jeszcze przed wojną. Ponadto w pobliżu ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej możemy znaleźć miejsce na ognisko oraz punkt edukacyjny. Jest to więc idealna alternatywa na wypad ze znajomymi lub rodziną. "Brzozów-Zdrój" jest również często wybieraną atrakcją przez wychowawców szkolnych na klasowych wycieczkach.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1881