Brzozowski Dom Kultury

Adres:

Brzozowski Dom Kultury, ul. Armii Krajowej 3, 36-200 Brzozów

Telefon:

Brzozowski Dom Kultury: (013) 43 419 38
Galeria na Strychu: (013) 43 419 38 wew. 29
Kino Sokół:  (013) 43 419 38 wew.29, seanse organizowane  695 378 107

e-mail:

Brzozowski Dom Kultury Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Galeria na Strychu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kino Sokół Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Brzozowski Dom Kultury centrum dziedzictwa Brzozowa

Jest miejscem, w którym od lat kwitnie i rozwija się w brzozowskim społeczeństwie kultura. Murowany budynek dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” wzniesiono w latach 1909-1910 wg projektu Jana Sas-Zubrzyckiego. Frontowa elewacja obiektu ozdobiona jest popiersiami: Kazimierza Wielkiego, królowej Jadwigi, Władysława Jagiełły i Tadeusza Kościuszki oraz tarczami herbowymi: Brzozowa, z Powstania Styczniowego i Galicji autorstwa Stanisława Majerskiego. Obecnie
w Brzozowskim Domu Kultury mieści się Galeria na Strychu, która prezentuje dzieła współczesnych artystów tego regionu. Początek jej powstania to rok 1985, kiedy to wystawiono wystawę, ekspozycję, instalacji Michała Florka i Piotra Worońca pt. „Próba Wyjścia”. Jest to miejsce, które swoim klimatem i wystrojem zachęca do jego odwiedzenia.

Od 2014 roku w tym budynku funkcjonuje także Kino Cyfrowe 4K Sony Digital Cinema 3D. Znakomicie poczują się tutaj sympatycy różnych kategorii filmów, gdyż jest ogromny wybór repertuaru.

W budynku rozwija się także Ognisko Muzyczne i Plastyczne, gdzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzieci i młodzież uczy się gry na instrumentach oraz młodzi adepci Sztuki zaznajamiają się z arkanami plastyki. Działają tutaj formacja dziecięca TAMITU i grupa taneczna CANTABILE, ale także Orkiestra Dęta OSP "FIRE BAND".

Brzozowski Dom Kultury to miejsce, w którym bardzo często organizowane są różnorodne imprezy i uroczystości lokalne. Odbywa się tutaj corocznie Konkurs Piosenki Polskiej „Nie takie stare…(jak świat), Mikołajkowe Debiuty oraz Koncert dla Mam Uśmiechnij się Mamo. Będąc w Brzozowie, warto odwiedzić to miejsce, które jest doskonałe na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dla zgłodniałych turystów jak i mieszkańców w budynku mieści się bar Piwnica Literacko Muzyczna pod Sokołem, oferująca bogate menu oraz ceny na każdą kieszeń.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1707