Ośrodek "Czardworek" w Przysietnicy

Adres:

Przysietnica 883, 36-200 Brzozów

Telefon:

+48 13 434 15 19

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Chcąc odpocząć w Bieszczadach jednym z najlepszych na to miejsc jest Ośrodek "Czardworek" w Przysietnicy.

Jest to miejsce nie tylko ciekawe, przyciągające turystów swoimi atrakcjami, ale przede wszystkim jest to miejsce historyczne. Dworek został wybudowany na początku XX wieku. Z zewnątrz przypomina on bardzo dużą willę. Jest to budynek piętrowy, który posiada pomieszczenia użytkowe w podziemiu. W jego kształcie jak i budowie można zauważyć zalążek szwajcarskiej architektury w szczególności widoczny w pokryciu dworka biskupów w kształcie stożkowych czap jak drewniany ganek. Głównym elementem przyciągającym wzrok jest w królująca nibywieża charakteryzująca się wielkimi żłobionymi oknami. U dołu budynku można zauważyć jasną, a wręcz białą elewację, która doskonale się komponuje z drewnianymi elementami całości. Ośrodek "Czardworek" w Przysietnicy na dzień dzisiejszy posiada właśnie w tym budynku, po biskupach swoje pokoje. Może pomieścić na wypoczynku nawet 100 osób. Do dziś w ośrodku można zobaczyć zachowaną kaplicę znajdującą się na paterze budynku a w niej można podziwiać ołtarz wykonany z jednego kawałka drewna. Odwiedzenie takiego miejsca i spędzenie tam kilku nocy daje człowiekowi doskonałe wyciszenie. Jest to ośrodek przeznaczony dla osób prywatnych chcących po prostu odpocząć, ale również w konkretnych okresach organizuje on zielone szkoły jak i kolonie czy turnusy wypoczynkowe dla turystów z wieloma atrakcjami. Chcąc atrakcyjnie spędzić czas w Bieszczadach warto jest się wybrać właśnie w to miejsce. Nadaje się ono doskonale na leniwy wypoczynek jak i na aktywny z rowerem czy też pieszo. Z Ośrodka wychodzi wiele ścieżek, którymi warto przejść, aby podziwiać przepiękne widoki okolic jak i niecodzienną przyrodę. Jest to odpowiednie miejsce zarówno dla osób dorosłych jak i dla osób młodszych.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1562