Ogród Biblijny w Starej Wsi

Adres:

Stara Wieś, 36-200 Brzozów

Przy Bazylice Ojców Jezuitów w Starej Wsi warto zwiedzić Ogród Biblijny. Jest on idealnym uzupełnieniem otoczenia Kolegium Jezuickiego, który jest uznawany za perłę architektury barokowej na Podkarpaciu.

Zajmuje obszar ponad hektara. Ogród obrazuje historie biblijne w przystępny i oryginalny sposób. Można tu zobaczyć rzeźby z piaskowca, które zdobią ponad 20 scen biblijnych. Wśród nich są m.in.: raj z postaciami Adama i Ewy pod drzewem poznania dobra i zła, góra Synaj, tablice z dziesięcioma przykazaniami ważące ponad 7 ton. W ogrodzie biblijnym warto obejrzeć przestrzenne przedstawienie miast z czasów Chrystusa m.in.: grota w Betlejem czy Góra Wniebowstąpienia.

Jest to miejsce, które pomaga w wyciszeniu i religijnej refleksji. Jest również idealne na niedzielny spacer w gronie rodziny i znajomych. Spacerując po ogrodzie, przy każdej stacji można się zatrzymać, odpocząć, usiąść, zadumać się, pokontemplować i pomodlić się. Atrakcją ogrodów jest wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę okolicy. Wrażenie na zwiedzających robi rosnąca nieopodal ponad 100-letnia lipa, ale także zrobiona np. aleja brzozowa. Całość dopełnia piękny krajobraz przyrodniczy.

Warto więc odwiedzić to miejsce, które stanowi dumę dla jezuitów i jest idealnym uzupełnieniem Sanktuarium pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które słynie z cudownego obrazu patronki.

Przy ogrodzie biblijnym dla zwiedzającym dostępne jest Centrum Obsługi Pielgrzyma (Centrum pod Parnasem), gdzie znajduje się punkt informacyjny. Jest tam  sklepik z pamiątkami, kawiarenka, w której można się napić się kawy czy herbaty, zjeść starowiejski torcik.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 8575