Ratusz Miejski w Brzozowie

Adres:

Rynek 10, 36-200 Brzozów

Brzozów jest miejscowością położoną w województwie podkarpackim.

Jest to miejsce niezwykle bogate w historię jak i przede wszystkim w budynki wzniesione w stylu barokowym. Jednym z takich przykładów jest między innymi ratusz w Brzozowie. Jest to dwukondygnacyjna budowla wybudowana w 1896 roku. Z biegiem lat ratusz był wielokrotnie przebudowywany, przez co całkowicie odbiega w dniu dzisiejszym od swojego pierwotnego wyglądu. Ratusz w Brzozowie w latach 40 XX wieku ponownie został przebudowany w wyniku, czego powstała drewniana konstrukcja, która podniosła wieżę ratusza o dwie kondygnacje. W ten sposób ratusz uzyskał przepiękne miejsce widokowe. Jednocześnie 20 lat później drewniana konstrukcja została zmieniona na murowaną. Cały budynek jest murowany jak i otynkowany. Ratusz jest dziś udostępniony turystom do zwiedzania przez to, że w jego wnętrzu obecnie znajduje się Muzeum Regionalne im. Adama Fastnachta. Sama siedziba Urzędu miasta obecnie znajduje się w innym miejscu. Chcąc bliżej poznać historię Brzozowa jak i jednocześnie chcąc zobaczyć budynek powstały w stylu późnego baroku trzeba udać się do starego ratusza w Brzozowie. Jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, ponieważ w jednym miejscu można tu zobaczyć trzy atrakcje – w pierwszej można podziwiać stare budownictwo, przepiękne łączenia. W drugiej jest to zwiedzenie samego muzeum, które kryje w sobie wiele tajemnic związanych z Brzozowem, a w trzeciej zaś każdy turystę może pocieszyć panoramę rozciągającą się z tarasu widokowego powstałego w 40 latach XX wieku. Przebywając w województwie podkarpackim w okolicach Brzozowa nie można pominąć tego miejsca w planie swojej wycieczki, będzie to duże przeżycie łączące ze sobą aż trzy atrakcje, trzy przyjemności w jednym miejscu, co rzadko się zdarza przy odwiedzaniu historycznych miejscowości.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1956