Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej

Wstęp:

Płatne

Adres:

Środkowa 181B, 34-405 Białka Tatrzańska

Telefon:

18 26 541 33

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Białka Tatrzańska, to niewielka wieś podhalańska, która liczy sobie zaledwie niewiele ponad dwa tysiące mieszkańców. Nie zmienia to jednak faktu, iż w okresie zarówno letnim, jak i zimowym a właściwie przez cały rok przybywają tutaj masy turystów z całej Polski i Europy, aby czerpać korzyści z tego jakże pięknego i urokliwego krajobrazu, kryjącego niezmierzone możliwości turystyczne.

Potencjał wsi i okolicy wiąże się głównie z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Latem czekają tutaj na turystów kilometry górskich tras spacerowych, zimą natomiast kompleksy sportów zimowych. Jednym z nich jest uwielbiany przez narciarzy i snowboardzistów Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Z ośrodkiem tym sąsiadują dwa inne kompleksy tworzące razem jeden wielki kompleks sportów zimowych – nawet wyciągi wszystkich trzech kompleksów posiadają wspólną numerację, trudno zatem nie stracić rachuby, który wyciąg należy do danego kompleksu. Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska jest ośrodkiem nowoczesnym i wyposażonym w cały szereg udogodnień, które mają służyć przyjezdnym pragnącym aktywnego wypoczynku. Do dyspozycji narciarzy zatem oddano nie tylko nowoczesne wyciągi, świetnie zorganizowane trasy, ale również oświetlenie pozwalające na nocną jazdę oraz rakiety śnieżne wspomagające trasy podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz braku śniegu. Dużym udogodnieniem są również wspólne dla wielu okolicznych Ośrodków Narciarskich karnety o nazwie TatrySky – oznacza to, że narciarze wyposażeni w takie karnety mogą za ich pomocą korzystać z różnych tras zjazdowych. Cała infrastruktura ośrodka jest również doskonale dostosowana do potrzeb narciarzy i uczestników zabaw, jak również całych ich rodzin oraz osób towarzyszących, które z atrakcji aktywnego wypoczynku korzystać nie zamierzają. Na terenie ośrodka jest duży parking, który pomieści wszystkich zainteresowanych. Funkcjonują tutaj również szkoły narciarskie służące pomocą osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem oraz wypożyczalnie sprzętu. Nie brakuje zaplecza gastronomicznego i sanitarnego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1819