Ośrodek Narciarski Koziniec

Wstęp:

Płatny

Adres:

Nadwodnia, 34-532 Czarna Góra

Telefon:

605 050 184, 667 924 896

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Decydując się na narty do kompleksu narciarskiego na Czarnej Górze lepiej zwrócić uwagę i się dobrze zastanowić. Istnieją bowiem dwa ośrodki, które wielu ze sobą myli.

Jeden znajduje się w na zboczu Czarnej Góry (1205 m. n. p.m) w Masywie Śnieżnika w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku, drugi na zboczu góry Wierchowina (963 m n. p.m) w gminie Bukowina Tatrzańska na Podhalu Ośrodek Narciarski Kozieniec w Czarnej Górze w gminie Bukowina Tatrzańska to kompleks narciarski, który oferuje ponad 2200 metrów doskonale przygotowanych tras zjazdowych o różnej skali trudności. Tutejsze stoki są preferowane przez początkujących i średniozaawansowanych miłośników szaleństwa. Oświetlone i naśnieżane trasy czekają na turystów przez cały sezon. W skład kompleksu wchodzą trzy trasy. Nartostrada nr 1 o długości 900 metrów jest obsługiwany przez 4-osobową kolej, która w 6 minut zabiera narciarzy i snowboardzistów na stok o różnicy wzniesień sięgającym 130 metrów i nachyleniu 19%. Najdłuższa trasą jest szlak nr 2. Jego długość to aż 1 km i jest obsługiwany przez tą sama kolej krzesełkową. Jej profil jest bardzo zbliżony do krótszej o 100 metrów trasy nr 1. Zielona nartostrada nr 3 jest najkrótsza w kompleksie na czarnej Górze i ma 300 metrów długości, a różnica wzniesień to 58 metrów. miłośnicy białego szaleństwa dostaną się na górną stację orczykowym wyciągiem o przepustowości 600 osób na godzinę. Ośrodek Narciarski Kozieniec został uruchomiony w 2010 roku. W najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych trzech tras i trzech wyciągów orczykowych, w tym jeden do snowtubingu. Na narciarzy i snowboardzistów czekaj dobrze rozwinięta infrastruktura. Przyjeżdżając do Czarnej Góry można znaleźć wszystko czego potrzeba. Przede wszystkim bez problemu można zaparkować auto. Znajduje się tu bezpłatny postój dla 600 samochodów. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt narciarski, lub oddać do serwisu swój własny. Po szaleństwie na stokach można odpocząć w karczmie, która bez trudu pomieści nawet 500 osób. Na nowicjuszy czeka ośla łączka, gdzie bez obaw można stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. W razie potrzeby można wziąć lekcje w szkole narciarskiej "Sportpromotion", która stacjonuje w sezonie w kompleksie na Czarnej Górze.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1384