Stacja Narciarska Jurgów

Wstęp:

Płatny

Adres:

34-532 Jurgów 5

Telefon:

696 232 312

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Jurgów to niewielka miejscowość będąca częścią gminy Bukowina Tatrzańska. Wieś ta liczy sobie niespełna tysiąc mieszkańców, jednak w okresie zarówno zimowym, jak i letnim liczba przebywającej tutaj ludności znacząco rośnie ze względu głównie na bardzo atrakcyjne walory turystyczne okolicy.

Górzysty, tatrzański krajobraz dostarcza przyjezdnym nie tylko radość z podziwiania przyrody, ale również rozmaite możliwości spędzania aktywnie czasu wolnego. Funkcjonują tutaj liczne trasy turystyczne, ścieżki rowerowe i spacerowe. Nie brakuje zjawiskowych punków widokowych, jednak od kilku lat największą atrakcją turystyczną tej urokliwej miejscowości jest Stacja Narciarska Jurgów. Stacja Narciarska Jurgów dysponuje sześcioma wyciągami wśród których dwa to czteroosobowe kolejki linowe a cztery pozostałe to wyciągi talerzykowe oraz siedem tras zjazdowych. Trasy tutejszej stacji są bardzo zróżnicowane, nie zabraknie tutaj zatem miejsca zarówno dla bardzo zaawansowanych miłośników sportów zimowych, jak i dla początkujących oraz dzieci. Ci pierwszy mogą się udać prosto na oznaczony kolorem czerwonym lub czarnym stok, czyli trudny i bardzo trudny. Pozostali, uczący się lub szlifujący umiejętności zapanowania nad nartami czy snowboardem mogą udać się na stok łatwy lub bardzo łatwy, gdzie trasy są zarówno krótkie, jak i umiarkowanie męczące. Łącznie natomiast jest tutaj ponad cztery kilometry tras – nie jest to może szczególnie dużo, ale wystarczająco aby miło i aktywnie spędzić czas wolny. Przy stacji funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz szkoła narciarstwa i snowboardu Ski-Plus, świadcząca usługi z zakresu nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W ofercie szkoła ta ma przedszkole narciarskie, szkolenia dla dorosłych, ale również obozy szkoleniowe i wyjazdy weekendowe. Po aktywnie spędzonym na stoku czasie, wszyscy zmęczeni miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z tutejszej bazy gastronomicznej, w ofercie której znajdują się nie tylko najbardziej popularne wśród przyjezdnych potrawy, ale również specjały kuchni regionalnej.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1392