Stacja Narciarska Kaniówka w Białce Tatrzańskiej

Adres:

Kaniówka 19, 34-405 Białka Tatrzańska

Telefon:

18 26 541 81

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Białka Tatrzańska to wieś niewielka, jedna obdarzona tak wspaniałymi warunkami i atutami turystycznymi, że każdego roku odwiedzają ją tysiące turystów z całej Polski i nie tylko. Każdego roku, głównie w okresie zimowym jest ona oblegana przez masy turystów które tutejsza baza noclegowa z ledwością jest w stanie obsłużyć.

Z roku jednak na rok tutejsze noclegi rosną w siłę a wraz z nimi zaplecze gastronomiczne i sanitarne. Restauracji, barów, wypożyczalni sprzętu nie brakuje nie tylko w samej wsi, ale również, a może nawet przede wszystkim na stokach, których jest tutaj sporo. W skład tego nowoczesnego kompleksu wchodzi pięć wyciągów znajdujących się na Hornikowym Wierchu. Wśród nich są trzy najbardziej popularne wyciągi orczykowe, z których narciarze korzystają najchętniej, jeden wyciąg zaczepowy, przeznaczony głównie dla początkujących najmłodszych uczestników białego szaleństwa oraz jeden w formie owoczesnej czteroosobowej kanapy oddany do użytku zainteresowanych zaledwie kilka lat temu. Sztuczne oświetlenie stoków pozwala na zabawę jeszcze długo po zmroku. Poza doskonale zorganizowanymi wyciągami i trasami zjazdowymi dostosowanymi do każdego stopnia umiejętności na terenie Stacji Narciarskiej Kaniówka są również liczne bary i restauracji, gdzie po aktywnie spędzonym czasie posilimy się regionalnymi potrawami oraz ogrzejemy kawą lub doskonale przyrządzonym grzanym winem. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportami zimowymi mogą skorzystać z oferty jednej z funkcjonujących tutaj szkół narciarskich, gdzie wykwalifikowana kadra zadba o naszą naukę i bezpieczeństwo oraz wypożyczalnie sprzętu zimowego. Bez wątpienia zatem białczańskie trasy zjazdowe i ośrodki narciarskie zaspokoją potrzeby najbardziej nawet wymagających zainteresowanych. Bez względu na to czy będą to grupy pragnących mocnych wrażeń przyjaciół, czy też wielopokoleniowe rodziny z dziećmi. Białka Tatrzańska bowiem jest przygotowana na każdy typ turysty.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1286