Stacja Narciarska Rusiń-Ski na Wierchu Rusińskim

Wstęp:

Płatny

Adres:

Wierch Rusiński 70, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Telefon:

604 102 302

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zimowe szaleństwo na doskonale przygotowanych stokach narciarskich jeszcze do nie dawna można było uprawiać w wielkich alpejskich kurortach. W ostatnich latach w Polsce powstało wiele stacji narciarskich, które warunkami i infrastrukturą z powodzeniem mogą konkurować z zagranicznym.  

Rzecz oczywista, ze jedne z najlepszych warunków do uprawiania sportów zimowych można znaleźć w Tatrach. Z pośród wielu ośrodków narciarskich Podhala warto zwrócić uwagę na Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Stacja Narciarska Rusiń-SKi położona jest na północnym zboczu Rusińskiego Wierchu, który wznosi się nad pogórzem Spisko-Gubałowskim na wysokość 948 m n. p.m. dzięki temu to jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich na Podhalu. Dzięki temu oraz specyficznemu mikroklimatowi dobre warunki do szusowania utrzymują się tu do wiosny. Mimo, że ośrodek swa działalność rozpoczął w roku 2009 bardzo szybko zyskał uznanie narciarzy i snowboardzistów. W roku 2011 został wyróżniony prestiżowym wyróżnieniem „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2010/2011 – bezpiecznie i rozważnie” w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Krakowską. Stoki Rusiń-Ski to świetne miejsce do uprawiania sportów zimowych całą rodziną. Są tu zróżnicowane trasy zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i dla nowicjuszy. Trasa dla początkujących jest oddzielona od głównego stoku, dzięki czemu wszyscy użytkownicy nartostrad mogą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Naśnieżane i oświetlone trasy narciarskie w kompleksie Rusiń-Ski to trasa A o długości 700 metrów przy wyciągu krzesełkowym, 400 metrowa trasa B oraz 200 metrowa trasa C przy wyciągach talerzykowych oraz 1200 metrowa nartostrada przy 6-osobowyej kolei Porsche. Aby narciarze i snowboardziści nie stali pod wyciągami tylko spędzali większość czasu na stoku na Rusińskim Wierchu działa 6-osobowa kolej kanapowa (2700 osób/h), 4 – osobowa kolej krzesełkowa (2400 osób/h) orz dwa wyciągi orczykowe. Najmłodszych adeptów śnieżnych szaleństw obsługuje najnowocześniejszy na Podhalu babylift. Poza tym na przyjezdnych czekaj świetnie rozwinięta infrastruktura z wypożyczalniami, ośrodkami szkolenia, punktami gastronomicznymi i bezpłatnym parkingiem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1392