Stacja Narciarska Turnia na Wierchu Olczańskim

Wstęp:

Płatny

Adres:

Wierch Olczański 68, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Telefon:

+48 669 552 511

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sporty zimowe z roku na rok cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, nic zatem dziwnego, że każda rozwojowa miejscowość górska pragnie ośrodki takich sportów wpleść do swej turystyczne oferty.

Podobnie jest z miejscowościami tatrzańskimi, takimi jak na przykład Bukowina Tatrzańska. To tutaj właśnie funkcjonuje jeden z większych i bardziej atrakcyjnych w rejonie ośrodek Olszański Wierch wraz z bardzo popularnym wyciągiem Turnia. Nie jest to jedyny wyciąg na tym obiekcie, ale z pewnością jeden z bardzie popularnych. Wyciąg ten będzie doskonałym miejscem dla mniej zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów oraz dzieci a to za sprawą tego, iż znajduje się przy nim stosunkowo łatwa półkilometrowa trasa o małym kącie nachylenia, która daje możliwość oswojenia się z nartami oraz podszlifowanie świeżo nabytych umiejętności. Wyciąg Turnia to czterystumetrowy wyciąg krzesełkowy – dwuosobowy o bardzo dużej przepustowości. Potrafi on bowiem przetransportować nawet do 1500 osób na godzinę. Nic zatem dziwnego, iż jest on w sezonie zimowym mocno oblegany przez pragnących aktywnego wypoczynku przyjezdnych, wśród których są zarówno narciarze, jak i snowboardziści. Wyciąg ten jest nie tylko wygodny, ale również nowoczesny. Na miejscu można wynająć sprzęt narciarski nie trzeba więc wozić wszystkiego ze sobą. Poza tym na miejscu jest doskonałe zaplecze sanitarno-gastronomiczne, gdzie po długim i męczącym dniu na stoku możemy złapać oddech, posilić się oraz ogrzać przy kominku. Bukowina Tatrzańska jest ogólnie rzecz biorąc doskonałym miejscem na zimowe wypady zarówno dla bardziej zaawansowanych narciarzy, jak i całych rodzin z dziećmi pragnących rozpocząć bądź kontynuować przygodę z narciarstwem. Tutejsza baza noclegowa doskonale się sprawdza od wielu lat – Bukowina tatrzańska jest bowiem miejscowością bardzo chętnie odwiedzaną przez przyjezdnych z całego kraju i nie tylko. Miłośnicy Tatr oraz sportów zimowych zjeżdżają tutaj z całej Europy aby poobcować z tym niezapomnianym krajobrazem i góralska wszechobecną tutaj kulturą.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1846