Szlak z Kobylarzówki

Adres:

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska i okolica s a doskonałym miejscem zarówno na letnie wycieczki z całymi rodzinami, jak i na aktywny zimowy wypoczynek.

Okolica bowiem sprzyja zarówno letnim wycieczkom, jak i uprawianiu rozmaitych sportów zimowych, takich jak narciarstwa czy snowboadu. Największą zatem atrakcją turystyczna tych miejsc jest sam malowniczy krajobraz. Tatry słyną bowiem z najciekawszego w Polsce ukształtowania terenu, wspaniałej i rzadkiej flory i niespotykanej nigdzie indziej w Polsce fauny. Nie brakuje tutaj szlaków turystycznych i tras spacerowych, które poprowadzą spragnionego tych niesamowitych widoków turystę przez okolicę. Jedną z takich tras w okolicy Bukowiny Tatrzańskiej jest szlak z Kobylarzówki. Szlak ten wiedzie osiedla Kobylarzówka w Groni poprzez Bukowinę Tatrzańską i inne okoliczne wsie z powrotem do Bukowiny. Podążając nim zatem warto zatrzymać się za dłużej w samej Bukowinie. Nie brakuje tutaj ani restauracji, ani noclegów. A okolicy dysponuje tyloma atrakcjami, że spędzenie tutaj jednego dnia to stanowczo za mało. Trasa z Kobylarzówki jest trasa wyjątkowo łatwą, można ją zatem pokonać wraz z całą rodziną zarówno pieszo, jak i na przykład na rowerze. Miłośnicy nart biegowych również mogą w okresie zimowym skorzystać z takiej właśnie aktywnej formy pokonania tego niedługiego szlaku. Krótszy odcinek prowadzi drogą utwardzoną a resztę, czyli około dwóch kilometrów turysta spaceruje polnymi drogami i podziwia okoliczne widoki i krajobraz. Główną więc atrakcją tej trasy oraz celem przyjezdnych są rozległe panoramy – widać z niej między innymi Gorce, Pieniny, Kotlinę Orawsko – Nowotarską, Pogórze Spisko- Gubałowskie oraz rozległe Tatry. Na trasie można zmienić z łatwością kierunek wycieczki i przenieść się na przykład na szlak niebieski. Prowadzą z niej bowiem liczne odnogi innych tras turystyczny – nie trzeba zatem nic z góry planować a zwiedzanie okolicy można dowodnie formować tworząc własne szlaki turystyczne. Szlak z Kobylarzówki stanowi niejako zatem główny szlak Bukowiny Tatrzańskiej, trasę wiodącą dla innych okolicznych szlaków.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 4426