Szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk

Adres:

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest niewielką wsią gminna położoną w Tatrach. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej lubianych przez turystów okolic. Sąsiedztwo Czarnej Góry oraz licznych ośrodków sportów zimowych mieszczących się na sąsiadujących z wsią urwiskach i zboczach sprawiają, że o każdej porze roku znajdzie się tutaj wiele atrakcji dla przyjezdnych.

Baza noclegowa okolicy rozwija się natomiast z roku na rok obecnie oferując gościom wysokiej klasy hotele i pensjonaty, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania i udogodnienia, ale i bardzie ekonomiczne kwatery dla osób szukających niezapomnianych chwil za rozsądną cenę. Każdego roku zjeżdżają tutaj tysiące turystów, dla których nigdy nie brakuje miejsca. Latem warto przemierzyć okolicę wybranymi szlakami spacerowymi. Jednym z najbardziej malowniczych wśród nich jest niewątpliwie Szlak z Sołtystwa na Czarnej Górze do Rzepisk. Trasa ta startuje z łącznika między Czarną Górą a Czarną Górą Zagórą i obejmuje niewiele ponad sześć kilometrów trasy, na której przejście przeciętny zwiedzający, pragnący jednocześnie podziwiać widoki potrzebuje około godziny i trzydziestu minut. Jest to trasa łatwa, mimo występującego na początku stromego podejścia. Można w nią zatem udać się nawet na spacer z małymi dziećmi, które bez problemu poradzą sobie z takim wyzwaniem. Ponieważ w większej mierze trasa jest łagodna spokojnie mogą w nią wyruszyć również miłośnicy rowerowych wycieczek czy tez narciarze biegowi. Biegnie ona bowiem szczytami okolicznych gór a widok z nich roztacza się na kilka kilometrów w każda stronę. Ta ciągnąca się zatem po wierchach Rzepisk trasa daje turystom niezapomniane wrażenie i ogląd na całą okolicę przy niewielkim wysiłku. Trudne są właściwe tylko pierwsze minuty – około dwudziestu – trasy, które trzeba pokonać dość stromą drogą, jednak później pozostaje już tylko relaks i obcowanie z przyrodą w najpiękniejszy wydaniu. Spacer taki będzie doskonałą odskocznią od zgiełku codzienności.

Odwiedziłeś oceń:
(27 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 10589