Trasa nr 4: Bukowina

Adres:

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska jest urokliwą górską miejscowością, nie bez powodu każdego roku odwiedzaną przez tysiące turystów z całej Polski i nie tylko.

O każdej bowiem porze roku spragnieni wypoczynku w każdej formie turyści tutaj właśnie spędzają swoje urlopy. Nie brakuje tutaj również stałych bywalców, którzy wracają do Bukowiny Tatrzańskiej każdego roku, bez względu bowiem na to, jak często tutaj bywamy, nigdy nie będziemy się nudzić i zawsze spotkają nas jakieś nowe przygody. Miłośnicy dwóch kółek w Bukowinie Tatrzańskiej do dyspozycji mają aż cztery doskonałe i bardzo zróżnicowane szlaki rowerowe. Trasa nr 4: Bukowina - Białka T. - Trybsz - Łapszanka - Rzepiska – Bukowina to trasa bardzo atrakcyjna pod względem krajobrazowym jednocześnie jednak bardzo trudna. Pokonać ją będą w stanie zaawansowani kolarze dysponujący nie tylko odpowiednimi umiejętnościami, ale również wiedza na temat gór i sprzętem. Cała trasa przebiega głównie Polskim Spiszem, gdzie na wędrowców czekają wspaniałe widoki i tatrzańska panorama. Trasa ta również jest bardzo zróżnicowana – przejeżdżamy zarówno przez tereny utwardzone, polne drogi, górskie ścieżki a nawet most, w którym to miejscu kończymy wyprawę zamykając pętlę tej imponującej przejażdżki. Po drodze odwiedzamy takie miejsca, jak Białka i Trybisz gdzie możemy obserwować regionalną zabudowę oraz tutejsze zabytki. Tak zorganizowany aktywny wypoczynek z łatwością można połączyć ze zwiedzaniem i poznawaniem okolicy. Bardziej doświadczeni miłośnicy rowerowych wypraw mogą dowolnie modyfikować funkcjonujące tutaj cztery trasy rowerowe wybierając miejsca szczególnie ciekawe i interesujące. Jest to również doskonała forma spędzenia czasu wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Tereny górskie, Tatry są terenem szczególnie atrakcyjnym pod względem rozmaitych form aktywnego wypoczynku. Zarówno bowiem kolarze, jak i narciarze czy snowboardziści maja tutaj do dyspozycji doskonale przygotowane trasy i ośrodki sportowe.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1756