Wyciągi Narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Środkowa 181, Białka Tatrzańska

Telefon:

18 265 41 63

Dzięki otwarciu w Białce Tatrzańskiej kompleksu basenów termalnych ten kurort stał się jednym z najpopularniejszych w Polsce. Połączenie w jednym miejscu wodnych atrakcji z pobliskimi stokami narciarskimi sprawia, że Białka jest oblegana przez turystów o każdej porze roku.

Do doskonałe miejsce na letni wypoczynek, a jeszcze lepsze na zimowe ferie. Wyciągi Narciarskie Bania w Białce Tatrzańskiej to kompleks narciarski położony na wschodnim zboczu Kotelnicy (918 m n. p.m) oraz Wysokiego Wierchu (934 m n. p.m), dzięki temu górna stacja ośrodka jest jedną z najwyżej położonych na całym Podhalu. To co stanowi największą atrakcję tego ośrodka to fakt, że w jego sąsiedztwie znajdują się dwie inne stacje narciarskie: Stacja Narciarska Kaniówka i Ośrodek Narciarski Kotelnia Białczyńska. Na wyciągach wszystkich trzech obiektów można używać wspólnego systemu karnetów „Tatra Ski”. Dzięki temu rozwiązaniu narciarze i snowboardziści mają dostęp do największej na Podhalu multistacji narciarskiej położonej na zboczach trzech grzbietów: wspomnianego Wysokiego Wierchu i Kotelnicy oraz Horników Wierch, który wznosi się na wysokości 926 m n. p.m. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa w kompleksie Bania znajdują się 4 wyciągi o łącznej przepustowości 3900 osób na godzinę. Na stoku narciarski nr 6 o długości 320 metrów i przewyższeniach dochodzących do 60 metrów narciarzy dowozi 4 osobowy wyciąg krzesełkowy, o największej ze wszystkich przepustowości 2000 osób na godzinę. Dwa wyciągi talerzykowe działają na stokach nr 4 oraz 5. Pierwsza trasa ma długość 150 metrów, natomiast druga jest o 20 metrów dłuższa. Wyciąg nr 4a to orczyk o przepustowości 800 osób na godzine, który dowozi narciarzy i snowboardzistów na 200 metrową nartostradę. Warto zauważyć ze numeracja wyciągów w kompleksie Bania zaczyna się od numeru 4, bowiem te oznaczone numerami od 1 do 3 znajdują się w ośrodku w Kotelnicy. Przy ośrodku narciarskim znajduje się rzecz jasna kompleks basenów termalnych Bania. Poza tym do dyspozycji turystów znajduje się punkty gastronomiczne i karczmy, w których można się posilić i odpocząć od zimowego szaleństwa, bezpłatny parking. Na miejscu także można wypożyczyć i serwisować sprzęt narciarski oraz pobrać lekcje w Szkole narciarskiej „Stok”.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1304