44. "Góralski Karnawał"

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 04 luty 2016 10:00 WOLNY
Adres:

ul. T. Kościuszki 87, Bukowina Tatrzańska

Telefon:

18 20 77 221

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Od 4 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej zapanuje wyjątkowa atmosfera kolędowania i karnawałowej zabawy.  Nie tylko w Domu Ludowym, gdzie odbywa się „Góralski Karnawał”, ale w całej miejscowości będzie rozlegała się muzyka regionalna, a także będzie można spotkać kolędników z różnych stron Polski. Bukowiański Karnawał rozpocznie się o godzinie 10.00 przejazdem kapel oraz zaproszonych gości wzdłuż głównej ulicy.

O godz. 15.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe grup kolędniczych. Wieczorami na scenie Domu Ludowego zagoszczą zespoły regionalne z Pienin, Orawy, Spisza i Podhala. Od czwartku do soboty o godz. 20.00 będą się prezentować w tańcu najlepsi „zbójnicy” i pary taneczne. Mimo zimowej aury atmosfera z całą pewnością będzie gorąca.

Kto w tym roku zdobędzie Zbójnicką Ciupagę w kategorii tańca zbójnickiego? Która grupa kolędnicza wyjedzie z Bukowina Tatrzańskiej ze Złotą Rozetą?

„Góralskiemu Karnawałowi” jak co roku będzie towarzyszyła wystawa twórczości ludowej, Zimowa Krajowa Wystawa Polskich Owczarków Podhalańskich oraz  niedzielne Zawody Strzeleckie a także piękne widowisko jakim są zawody kumoterek (Piękne konie, ozdobne góralskie sanie tylko dla dwóch osób (kumoterki), w których kumoter z kumoskom muszą przejechać jedno okrążenie toru), ski-skjӧringu (narciarz ciągnięty przez konia, na którym jedzie jeździec) i skjӧringu (narciarz ciągnięty przez konia), to emocje i wrażenia pozostaną niezapomniane.

 

program 1program 2

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1255