PODSKOKI I WYKRĘTY, czyli finał „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej!

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 21 lipiec 2017 18:00 WOLNY
Adres:

Kościuszki 87, 34-530 Bukowina Tatrzańska

Przez ostatnie dwa tygodnie Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” wspólnie z partnerami – Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Teatrem Figur Kraków realizowali warsztaty teatralne pod hasłem „Podskoki i wykręty”. Sześć dni w tygodniu, 6 godzin dziennie grupa 40-rga dzieci uczyła się realizować swoje pomysły: tworzyć etiudy teatralne, opowiadać historie bez słów, wymyślać układy choreograficzne, projektować scenografię, kręcić filmy, śpiewać, żonglować, chodzić na szczudłach.

W efekcie tej pracy powstało niecodzienne działanie artystyczne pod hasłem „Co pan na to, panie Wonka?”

Tytuł wydarzenia wymaga krótkiego komentarza – dwa tygodnie temu uczestnicy otrzymali specjalne zaproszenia od Willego Wonki, który zamierzał w Bukowinie Tatrzańskiej otworzyć Fabrykę Czekolady. Jednak tuż przed inauguracją szpiedzy wykradli jego najlepsze pomysły, w efekcie czego Wonka całkowicie się załamał. Uznał, że nie ma już na świecie wyobraźni, nie ma pasji, nie ma prawdziwych słodyczy, a w końcu – nie ma dla kogo pracować.

Dzieci postanowiły pokazać Wonce, że – nazywając rzecz po imieniu – histeryzuje.

A piątkowy i sobotni pokaz będzie tego dowodem.

W programie:

  • najsłodszy na świecie plac zabaw,
  • premierowy pokaz filmu „Tajemnice Fabryki Czekolady”,
  • prezentacja pracowników Fabryki,
  • pokaz tańców Umpa Lassi,
  • zwiedzanie linii produkcyjnej,
  • etiuda teatralna „Skąd się bierze czekolada?”,
  • tańce, śpiewy, opowieści.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach programu „Lato w teatrze”, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego z środków MKiDN. W tym roku program obchodzi swoje 10-lecie. Podobne warsztaty prowadzone są w ponad 40-stu ośrodkach kultury w całej Polsce.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1335