Z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka

Adres:

Bukowina Tatrzańska

Morskie oko, to obowiązkowy punkt każdej wycieczki w Tatry. Do tego urokliwego i jakże imponującego zbiornika wodnego wiedzie wiele spacerowych tras turystycznych.

Można zatem wybrać krótszą lecz trudniejszą, ale również dłuższą, łatwiejszą i pozwalającą na podziwianie niezmierzonego tatrzańskiego krajobrazu. Każdego roku, bez względu na porę roku w tatry przyjeżdżają masy turystów. Najczęściej zatrzymują się oni w rozsławionym Zakopanym, lecz również w pobliskich mniejszych miejscowościach, takich jak Białka Tatrzańska czy Czarna Góra. Bez względu jednak na lokalizację noclegu, mało kto przyjeżdża w góry, aby przebywać w hotelu. Większość przyjezdnych pragnie jednak obcowania z naturą i zarazem ucieczki od zgiełku codzienności. Jedną z tras wiodących nad Morskie Oko jest umiarkowanie łatwa trasa z Palenicy Białczańskiej, którą to na przykład od Zakopanego dzieli około czterdziestu minut jazdy. Warto jednak poświęcić ten czas, aby odbyć wędrówkę w towarzystwie malowniczej tatrzańskiej panoramy. Trasa ta liczy sobie niewiele ponad dziewięć kilometrów a na jej przebycie potrzeba około dwóch godzin wędrówki. Aby dotrzeć do celu kierujemy się czerwony szlakiem wiodącym z Palenicy Białczańskiej nad Wodogrzmoty Mickiewicza a stąd prosto nad Morskie Oko. Ponieważ jest to najbardziej popularna z przyzakopiańskich tras, o każdej niemalże porze roku bywa ona mocno zatłoczona. Jej popularność wynika głównie z łatwości samej trasy oraz lenistwa turystów. Ponieważ bowiem szlak ten na całej swej długości stanowi asfaltową drogę, można go pokonać nawet z dziećmi. Należy jednak uważać na niepogodę i mimo wszystko, zwłaszcza w okresie zimowym zachować szczególną ostrożność. Na całej trasie napotkać można rozmaite skróty i odnogi innych tras łączących się i przecinających. Bardziej wprawni piechurzy chętnie z nich korzystają uciekając jednocześnie od zatłoczonego szlaku głównego. Poleca się aby wędrówkę tym szlakiem rozpocząć stosunkowo wcześnie aby uniknąć tłumów chociażby w jedną stronę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 5315