Aleja Mickiewicza

Adres:

Aleja Adama Mickiewicza, Busko-Zdrój

Busko - Zdrój to mała, urocza i malownicza miejscowość uzdrowiskowa, która chętnie odwiedzana jest nie tylko przez kuracjuszy, którzy licznie przyjeżdżają tu w celach leczniczych, ale również przez turystów chcących odpocząć w otoczeniu przyrody.

W miasteczku, w samym centrum położony jest Park Zdrojowy, który zajmuje powierzchnię szesnastu hektarów. Park zarządzany przez Urząd Miasta podzielony jest na trzy różne części. Jedną z nich jest Aleja Mickiewicza, która została stworzona w postaci prostej promenady, której zadaniem było połączenie miasteczka z uzdrowiskiem. Wojna niestety zmieniła nieco plany doskonałego zagospodarowania terenu. Wzdłuż promenady zdążyło powstać pięć pensjonatów. Dodatkowo aleja została obsadzona pięknymi drzewami takimi jak włoskie topole czy jesiony. Droga mająca osiemset pięćdziesiąt metrów długości łączy obecnie Ogród Łazienkowski z Placem Zwycięstwa. W czasach powojennych prowadziła tędy trasa tranzytowa, po której przemieszczały się samochody, wozy konne i traktory miejscowych rolników. Pod koniec roku tysiąc dziewięćset pięćdziesiątego władze miasta postanowiły zbudować w pobliżu gmach poczty. Spacerując wzdłuż alei podziwiać można stare drzewa, które występują w różnych gatunkach. Rosną tu między innymi jesion wyniosły, klon pospolity, lipa drobnolistna czy klon polny. Miasto bardzo dba o to, aby urok Parku Zdrojowego na terenie którego terenie znajduje się promenada cały czas był modernizowany pod kątem potrzeb turystów. Zasadzane są młode drzewka, które za kilkadziesiąt lat będą dawać cień spacerowiczom, oraz sadzone są kolorowe krzewy, które będą pozytywnie wpływać na zmysł wzroku. Wypoczynek w tym miejscu zawsze jest udany, ponieważ piękno przyrody i śpiewające ptaki rekompensują przebywającym tu ludziom ciągły pośpiech dnia codziennego.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 907