Kościółek zdrojowy św. Anny

Adres:

1 maja 15,Busko-Zdrój

W malowniczej miejscowości Busko - Zdrój w pięknym otoczeniu natury Parku Zdrojowego znajduje się malutki kościółek zdrojowy świętej Anny.

Został on zbudowany przez kuracjuszy w roku tysiąc osiemset osiemdziesiątym ósmym. Wzniesiony z surowej cegły i kamieni w stylu neogotyckim jest niezwykłą atrakcją dla licznych turystów i kuracjuszy, którzy przyjeżdżają w te okolice w celach zdrowotnych jak i duchowych. Bardzo ciekawą informacją jest fakt, że zbudowano go w zaledwie trzy tygodnie. Z drzewa lipowego, które rośnie bardzo licznie w parku zostały wyrzeźbione w doskonały i perfekcyjny sposób figury, które znajdują się po dwóch stronach ołtarza. Dach kaplicy został ozdobiony małymi wieżyczkami, na których nie ma krzyży oraz jednej większej, na której umieszczona jest sygnatura. Główny ołtarz jak również konfesjonał został stworzony przez rzeźbiarza pochodzącego z Piotrkowic. Robi on ogromne wrażenie na zwiedzających, którzy zdecydują się odwiedzić to miejsce. W kaplicy znajduje się również piękny obraz świętej Anny, która jest patronką tego cudownego miejsca. Niestety rozmiar kaplicy nie jest duży co sprawia, że nie mieści się w niej duża ilość zwiedzających. Istnieje jednak możliwość odpocząć i pomodlić się na miejscach siedzących udostępnionych dla przyjezdnych przed kaplicą wśród starych pięknych drzew. Miejsce to posiada tajemnicza aurę co sprawia, że chętnie jest odwiedzane przez ludzi z okolicznych miejscowości jak i turystów z dalekich zakątków Polski. Jest to punkt, który powinien się znaleźć na mapie każdego podróżnika, który lubi odwiedzać miejsca sakralne. Dodatkowym atutem jest położenie kaplicy. Niesamowity park w którym się znajduje tylko dodaje niesamowitego uroku, przez co nawet w upalne dni można spędzić tam czas w cieniu i powiewu letniego wiatru. Każdy kto tu przyjeżdża chce zatrzymać się na dłużej i poczuć tą moc, która niewątpliwie się tu znajduje.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 910