Park Zdrojowy w Busku-Zdroju

Adres:

park Zdrojowy, Busko-Zdrój

W województwie świętokrzyskim znajduje się uzdrowiskowa miejscowość Busko - Zdrój. Słynie ono z cudownego Parku Zdrojowego, który został podzielony na trzy części dostępne do zwiedzających.

Pierwsza część jest ogrodem łazienkowskim. Zajmuje on powierzchnię szesnastu hektarów i główne wejście znajduje się na Alei Mickiewicza. Liczne alejki specjalnie przygotowane dla osób spacerujących zadrzewione są pięknymi wysokimi drzewami co daje kojący cień w upalne dni. W centralnym miejscu znajduje się najstarsze uzdrowiskowe sanatorium. Poza tym obiektem jest tutaj również pięć innych miejsc, które odwiedzane są przez kuracjuszy. W części północno - wschodniej dostępna dla zwiedzających jest mała kaplica w stylu neogotyckim świętej Anny. Jest to zabytek pochodzący z roku tysiąc osiemset osiemdziesiątego ósmego. Druga część parku to Aleja Mickiewicza, która łączy Plac Zwycięstwa z ogrodem łazienkowskim. Długa na osiemset pięćdziesiąt metrów aleja zwana promenadą usiana jest u boku rzędami drzew, co nadaje doskonały klimat temu miejscu. Ostatnia, trzecia część to skwer o powierzchni niecałego hektara znajdujący się na Placu Zwycięstwa. Przed parkiem znajduje się dogodny parking dla osób zmotoryzowanych. Obok niego dla zgłodniałych turystów dostępna są lokale gastronomiczne serwujące pyszne dania. Park jest miejscem o które dba Urząd Miasta i Gminy, co sprawia, że co chwila dosadzane są piękne rośliny zielone, które malują otoczenie różnymi barwami. Dodatkowo dosadzane są drzewa, aby swoim urokiem zachwycać spacerowiczów. W parku można podziwiać takie drzewa jak klon pospolity, jesion wyniosły, klon polny czy lipę drobnolistną. Bardzo często występują również wiązy szypułkowe i kasztanowce zwyczajne. Wśród nich biegają rozbrykane wiewiórki pospolite, oraz drążą dziuple dzięcioły. Usłyszeć również można śpiew takich ptaków jak kukułki czy wróbelki domowe.Park Zdrojowy to miejsce, które koniecznie trzeba zwiedzić.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1887