Plac Zwycięstwa

Adres:

Plac Zwycięstwa, Busko-Zdrój

W Busku - Zdroju jest wiele ciekawych miejsc, które należy odwiedzić przebywając na urlopie w pobliskiej okolicy. Jednym z takich miejsc tkniętych historią Buska jest Plac Zwycięstwa, który znajduje się w centrum miejscowości.

To tutaj spotykają się mieszkańcy po dniu spędzonym w szkole i pracy, aby w gronie najbliższych przyjaciół spędzić miło i udanie swój czas i popołudnie. W latach tysiąc osiemset dziewiętnaście - tysiąc osiemset dwadzieścia jeden miasto trawiły pożary. Odbudowa miasteczka rozpoczęła się właśnie od rynku, gdzie wybudowana została studnia. W następstwie tego wydarzenia zaczęło powstawać wokół rynku coraz to nowe domy i miejsca, gdzie odbywało się życie społeczeństwa. Ulice i chodniki zaczęto brukować, powstawały ciągi komunikacyjne dla pojazdów zmechanizowanych i pieszych. Alejki, które wyłaniają się z otaczającego rynku parku, spotykają się na środku tworząc deptak. To tutaj, w czasach po zakończeniu się drugiej wojny światowej odbywały się jarmarki, na których mieszkańcy sprzedawali miejskie wyroby rzemieślnicze czy produkty rolne. W roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym szóstym miejsce wokół fontanny zostało wyłożone kostką różnokolorową tworząc tym samym kształt słońca, który jest herbem Ruska. Od tego też roku w letnim okresie fontanna swoją bryzą chłodzi zmęczonych upałami turystów i miejscowych, którzy odpoczywają w tym malowniczym miejscu. W roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym siódmym Busko-Zdrój obchodziło siedemset dziesiątą rocznicę dnia, w którym otrzymało prawa miejskie. Od tego też dnia, miejsce to stało się symbolem, który upamiętnia tą rocznicę. Plac zwycięstwa to miejsce, które każdy mieszkaniec tego uzdrowiskowego miasta zna i wybiera na punkt spotkań, z którego grupy znajomych wyruszają w dalszą podróż po zakamarkach miasta.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1251